Diváci v Krakovanoch už nezmoknú

  • Spravodajstvo / Región
  • 12. apríla 2012, 15:11
  • Autor:Štefan Gregorička
Martin Cifra

PIEŠŤANY/KRAKOVANY – Futbalový štadión v Krakovanoch postupne mení svoju tvár. Najskôr tu pred pár rokmi pribudlo viacúčelové ihrisko s umelou trávou, ktoré postavili na mieste bývalého hokejového ihriska, a v novej sezóne je miestnym fanúšikom k dispozícii už aj nová tribúna.

„Tribúnu sa nám podarilo zrealizovať v rámci projektu Rodinný futbal. V spolupráci s ďalšími podnikateľmi sme ju postavili pred existujúcimi kabínami. Nová tribúna má kapacitu asi 250 miest a našim fanúšikom dlhé roky chýbala, hlavne pri daždivom počasí. Na jej výstavbu prispel E-on sumou 5500 eur a my sme zohnali ďalšie tri tisícky. Vďaka tomu majú diváci na našom štadióne lepší komfort,“ pochválil sa športový manažér klubu Jozef Galbavý. Ten nám prezradil, že v budúcnosti chcú za pomoci sponzorov postaviť tribúnku pre zhruba 200–250 divákov aj na náprotivnej strane štadióna. Terajšiu tribúnu si stavali futbalisti spojpomocne. „Len hlavnú konštrukciu sme postavili pomocou žeriavu, ostatné práce sme si robili sami. Keďže klub nemá peňazí nazvyš, brigádovalo tu 15 ľudí a za poldruha mesiaca sme tribúnu postavili,“ dodal J. Galbavý.

0 Shares

Najnovšie správy

Predmetom rekonštrukcie strechy piešťanského zimného štadiónu je demontáž pôvodnej strešnej fólie, montáž novej hydroizolačnej PVC fólie, demontáž a montáž strešného…
  • 04.10.2022, 09:48
  • Piešťany / Spravodajstvo
utorok, 4. októbra 2022
Meniny má František, zajtra Viera