V regióne chcú postaviť bioplynky

  • Spravodajstvo
  • 10. apríla 2012, 08:19
  • Autor:sita/red

PIEŠŤANY/HLOHOVEC – V Hlohoveckom a Piešťanskom okrese by mali vyrásť ďalšie bioplynové stanice. Postaviť ich plánujú v obciach Červeník a Drahovce. Do výstavby energetických zdrojov by mala dodávateľská firma investovať celkovo šesť miliónov eur.

Ako vyplýva z investičných zámerov, ktoré už investor predložil na posúdenie vplyvov na životné prostredie (EIA), spolu by mali ročne vyrobiť 16-tisíc megawatthodín elektrickej energie a taktiež približne rovnaké množstvo tepla.

Elektrickú energiu a teplo bude spoločnosť v plánovaných bioplynových staniciach vyrábať prostredníctvom bioplynu z odpadu živočíšneho a rastlinného pôvodu a bioodpadu z orezu drevín a kosenia trávy. Ročne by mali bioplynky spotrebovať vyše 33-tisíc ton bioodpadov. S výstavbou bioplynových staníc chce investor začať už v polovici tohto roka, pričom ukončenie výstavby je naplánované na koniec roka.
0 Shares

Najnovšie správy

Piešťanským atlétom z klubu Funny athletics sa na halových majstrovstvách Západoslovenského atletického zväzu, ktoré sa konali v sobotu 21. januára…
  • 05.02.2023, 00:02
  • atletika / Školy / Piešťany / Šport
nedeľa, 5. februára 2023
Meniny má Agáta, zajtra Dorota