Pomôže Gabika Žitňanská Slovensku k záchrane?

  • Hokej / Šport
  • 10. apríla 2012, 14:12
  • Autor:šg

BURLINGTON/PIEŠŤANY – Prvou piešťanskou hokejistkou v histórii, ktorá si zahrala na seniorských majstrovstvách sveta, je Gabriela Žitňanská. Iba 15-ročná hráčka žiackeho družstva deviatakov ŠHK 37 Piešťany momentálne reprezentuje Slovensko na majstrovstvách sveta žien, ktoré sa až do soboty hrajú v americkom Burlingtone.

Zverenky trénera Karafiáta majú zatiaľ na šampionáte za sebou dva zápasy skupiny „B“. Najskôr podľahli Švédsku 1:5 a potom aj Švajčiarsku 1:2. Dnes o 23. hodine  nášho času nastúpia na záverečný zápas skupiny proti Nemecku. Ani v prípade víťazstva však už nemôžu skončiť v skupine lepšie, než na poslednom štvrtom mieste. To pre ne znamená boj o záchranu v elitnej kategórii.  Pri súčasnom systéme bude súperom našich dievčat tretie družstvo z našej B-skupiny. Na tej môže skončiť aj doteraz vedúce Švédsko, ktoré naposledy vyhralo nad Nemeckom až po predĺžení 2:1. Sme preto zvedaví, či jedna z najmladších hráčok šampionátu pomôže Slovensku k záchrane v elitnej kategórii. 

0 Shares

Najnovšie správy

Téma „piešťanského aquaparku“ bude pre piešťanských politických populistov zrejme večná. V predchádzajúcom týždni sa pri nej pristavil i regionálny politik,…
  • 08.02.2023, 23:16
  • Piešťany / Spravodajstvo
štvrtok, 9. februára 2023
Meniny má Zoja, zajtra Zdenko