Nezamestnanosť mierne klesla

  • Spravodajstvo
  • 10. apríla 2012, 13:12
  • Autor:Ján Karásek

PIEŠŤANY – Strašiak nezamestnanosti máta Slovensko. Obchádza aj región okolo kúpeľného mesta? O problematike pracovného trhu sme sa zhovárali s riaditeľkou Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny v Piešťanoch Oľgou Solmošiovou.

Aká je momentálne situácia v nezamestnanosti?

Miera nezamestnanosti je 8,31%. K 29. februáru bola 8,54 %. Na základe štatistických údajov predpokladáme pokles miery nezamestnanosti v dôsledku sezónnych prác, predovšetkým v stavebníctve. V porovnaní s minulým rokom je len mierny nárast nezamestnanosti.

Môžete porovnať tento stav v rámci Trnavského kraja?

V Trnavskom kraji sme na treťom mieste. Samotný Trnavský okres je, pochopiteľne, najlepší. Nasleduje Galanta, vďaka Samsungu. Na treťom mieste sú Piešťany, nasleduje Senický a Dunajskostredský okres.

A v rámci celého Slovenska?

S niečo vyše desiatimi percentami je Trnavský kraj na tom pomerne dobre. Sú okresy – Revúca a Rožňava, kde nezamestnanosť presahuje 29 percent. Najhoršie je na tom Rimavská Sobota, kde nezamestnanosť dosahuje až 36 percent.

Pokračovanie rozhovoru nájdete v aktuálnom vydaní Piešťanského týždňa.

0 Shares

Najnovšie správy

Téma „piešťanského aquaparku“ bude pre piešťanských politických populistov zrejme večná. V predchádzajúcom týždni sa pri nej pristavil i regionálny politik,…
  • 08.02.2023, 23:16
  • Piešťany / Spravodajstvo
štvrtok, 9. februára 2023
Meniny má Zoja, zajtra Zdenko