KLAUDIINA KUCHYŇA: Čevabčiči

  • Kultúra a spoločnosť
  • 10. apríla 2012, 10:50
  • Autor:

Klaudia je matka troch deti a manželka jedného muža. Ako každá zamestnaná žena sa dennodenne borí s problémom hladných krkov. Avšak jej kráľovstvom je kuchyňa, v ktorej vždy dokáže niečo vyčariť. Tak sa rozhodla, že občas niečo „uvarí“ aj pre vás. Tentoraz to bude čevabčiči.

V stredu večer išiel môj manžel na nočnú a vtedy s deťmi máme vo zvyku nahádzať sa do postele a pozerať „telku“. Keďže HBO nám zrazu zmizlo, moja dcéra mi oznámila, že dnes večer budeme plakať. To je naše heslo pre Modré z neba. Nepozerávam to, lebo vždy plačem, a na druhý deň si s kamoškami rozprávame, aké sme šťastné, že všetko máme. Tak som si včera písala na facebooku s kamarátkou Adrikou, že jej dcéra drží diétu a cvičí na súťaž fitness, či by som jej niečo zdravé a chutné nenavarila, že vždy, keď vidí fotečku môjho jedla, tečú jej slinky. Moja odpoveď bola: „Ja zdravé jedlo nevarím!“ Tak sme sa zasmiali a napísala mi: „No, už idem, začína Vilo, idem plakať.“ 

Keby mi toto napísal hocikto iný, nezamýšľam sa nad tým. Ale Adrika je žena po štyridsiatke, kočka, má dcéru (fitnesku) z prvého manželstva. Druhýkrát sa vydala, otehotnela, porodila priduseného chlapčeka, diagnóza detská mozgová obrna. Manžel začal holdovať alkoholu, pridali sa k tomu drogy. Opisovať peklo, ktoré zažila, vám nebudem. Až raz večer išla domov z obchodu a uvidela sanitku a políciu pred vchodom, jej muž vyskočil z piateho poschodia. Ostala vdovou s dvoma malými deťmi. Teraz má vzťah a sú spolu šťastní. Tak dúfam, že už všetko zlé má dievča za sebou. No dosť bolo kecania, ideme variť. Milé dámy, slečny, kočky, blondínky a gazdinky, navaríme si čevabčiči. 

Čo potrebujeme?

1 kg mletého mäsa, červenú mletú papriku, čierne mleté korenie, vegetu, cesnak

Ako postupovať?

Všetko spolu zmiešame, necháme odležať, urobíme si zo zmesi šulčeky, ktoré vypražíme na oleji. Podávame so zemiakmi, cibuľkou a horčicou.

Želám dobrú chuť. A povedzme si, ako nám je dobre a nič nám nechýba! Tak ako kamoške Adrike, ktorej sa klaniam, a všetkým ženám s podobným osudom. 
0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je utorok 31. januára. V Piešťanoch sa 31. januára 1920 narodila baletná umelkyňa a zakladateľka tanečného školstva a Hudobnej…
  • 30.01.2023, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je pondelok 30. januára. V Piešťanoch sa 30. januára 1911 narodil akademický sochár Valér Vavro. Meniny má Ema.
  • 29.01.2023, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
utorok, 31. januára 2023
Meniny má Emil, zajtra Tatiana