Tušené ostáva v tieni aj pred Veľkou nocou

  • Kultúra a spoločnosť
  • 5. apríla 2012, 18:44
  • Autor:VD

PIEŠŤANY – Vynikajúci koncert s knihou na zjedenie je kombinácia, s ktorou sa v kine Fontána predstavili štyria bratislavskí umelci. Speváčka a učiteľka spevu so zamatovým hlasom Adriena Bartošová navodila vysokú „veľkonočnú latku očisty ducha“ spolu s gitaristom a skladateľom Jurajom Burianom, klaviristom Martinom Breznickým a svojím manželom – hercom, recitátorom aj básnikom v jednej osobe – Štefanom Bučkom. Do Piešťan prišli s programom, v ktorom okrem hudby a spevu zneli aj slová básnika. Sú napísané v autorskej zbierke Štefana Bučka – Tušené ostáva v tieni.

“Nechce sa mi chváliť, čo sa nedá, prijať, na čom lipne väčšina. Obhájim si názor svojho deda, aj keď trochu báť sa začínam. Viac sa bojím zotrvávať v strachu, zvykať si na mozog napätý. Vypľujem tú zatuchnutú pachuť, neprilepí sa mi na päty! Nechce sa mi mlčať, keď chcem kričať, hoci dnes sa každý ozýva. Lízať radšej dlane ako psíča? Asi by som nežil za živa,“ recitoval okrem iných básní autor týchto veršov Štefan Bučko. Ten, kto minulú stredu ešte náhodou nemal poupratované v duši pred najväčšími kresťanskými sviatkami v roku, z koncertu určite odišiel vyumývaný čistou energiou účinkujúcich zvnútra.
((myvideo:1))

0 Shares

Najnovšie správy

Téma „piešťanského aquaparku“ bude pre piešťanských politických populistov zrejme večná. V predchádzajúcom týždni sa pri nej pristavil i regionálny politik,…
  • 08.02.2023, 23:16
  • Piešťany / Spravodajstvo
štvrtok, 9. februára 2023
Meniny má Zdenko, zajtra Gabriela