Profesorka aranžovania si byt na Veľkú noc nezdobí

  • Nezaradené
  • 5. apríla 2012, 14:21
  • Autor:ar

PIEŠŤANY – Aké sú trendy vo floristike na jar? Kde vznikajú? A prečo sú móda a floristika považované za vlastné sestry? Aj na to nám odpovedala profesorka aranžovania na Strednej odbornej škole záhradníckej (SOŠZá) v Piešťanoch, Marta Rybová. Paradoxne, hoci v práci vytvára spolu so študentmi rozličné jarné i veľkonočné aranžmány, doma sviatočnú výzdobu kvôli nadchádzajúcim sviatkom nepripravuje.

Marta Rybová pracuje s kvetmi po celý svoj život. Aj keď ostatní možno jej prácu považujeme za krásnu, sama vraví, že občas zažíva pri nej aj ťažké chvíle. Počas svojho pôsobenia na SOŠZá v Piešťanoch vychovala stovky absolventov. Z nich sa niektorí uplatnili nielen vo floristike ale aj v móde. Veď ako sama tvrdí, floristika a móda sú spojené. "Sú z nich nielen úspešní floristi ale aj módni návrhári alebo vizážisti. Všetko je to o kráse, pekných veciach, čo jednoducho patrí k sebe," povedala v rozhovore pre Piešťanský týždeň. A akým heslom sa riadi (nielen) pri aranžovaní? "Netreba zabúdať, že menej je viac. Platí to nielen pri floristike, ale i v živote. Počas sviatkov by sme si mali v prvom rade oddýchnuť, psychicky i fyzicky," uzavrela.
((myvideo:1))
Vyrobte si jarný venček.

0 Shares

Najnovšie správy

Január sa končí a s posledným najchladnejším mesiacom roka prichádzajú niekedy až horúce chvíle odovzdávania polročných vysvedčení. Prajeme drobčekom, väčším…
  • 31.01.2023, 09:18
  • Piešťanský týždeň / Mladí dnes / Spravodajstvo
streda, 1. februára 2023
Meniny má Tatiana, zajtra Erik, Erika