Nový vrt termálnej vody by nás stál milióny eur

  • Spravodajstvo
  • 3. apríla 2012, 15:49
  • Autor:IP

PIEŠŤANY – Členovia mestského zastupiteľstva otvorili aj problematiku nového kúpaliska a čerpania termálnej vody. Počas rokovania vo štvrtok 29. marca dostali informácie o možnostiach využívania liečivých zdrojov. Primátor Remo Cicutto tiež hovoril o stretnutí s členmi Asociácie PPP, ktorým predložil projekt nového kúpaliska v Piešťanoch.

Vedúca odboru správy Mestského úradu Piešťany Eva Pobjecká informovala poslancov, že v projekte nového plaveckého centra zhromažďujú stanoviská dotknutých orgánov. Trnavská vodárenská spoločnosť (TAVOS) a Inšpektorát kúpeľov a žriediel (IKŽ) požadujú hydrogeologický prieskum a čerpacie skúšky vody z vrtu na plnenie bazénov. „Voda z tohto vrtu by malo zohrievať tepelné čerpadlo. Pre potreby kúpaliska sme vypočítali, že bude stačiť prietok 20 litrov za sekundu. Hydrologický prieskum musí potvrdiť, že nový vrt bude mať takúto výdatnosť a budeme monitorovať vplyv čerpania vody na pozorovacích vrtoch. Sledovať musíme tiež zdroj pitnej vody v parku, ktorý patrí TAVOSu,“ povedala E. Pobjecká.

Pokračovanie článku nájdete v aktuálnom vydaní Piešťanského týždňa.

0 Shares

Najnovšie správy

S veľkou bolesťou v srdci nám naša čitateľka z Piešťan poslala smútočné oznámenie o skone jej milovaného manžela a otca…
  • 28.01.2023, 08:00
  • Kultúra a spoločnosť / Piešťanský týždeň / Piešťany
nedeľa, 29. januára 2023
Meniny má Gašpar, zajtra Ema