Noc strávili v škole s dánskym rozprávkárom

  • Kultúra a spoločnosť
  • 31. marca 2012, 11:28
  • Autor:ar

PIEŠŤANY – Čarovnú noc s Andersenovými rozprávkami strávili druháci a tretiaci zo Základnej školy na Brezovej ulici v Piešťanoch. V noci z piatka 30. marca na sobotu 31. marca prespali v škole, čím sa zapojili do medzinárodného projektu Noc s Andersenom 2012.

Asi šesťdesiatka detí si odvčera až dodnes vychutnávala bohatý program. Potešil ich kúzelník, divadielko o Cisárových nových šatách, vypúšťali balóny s tajnými želaniami, hľadali poklad, počúvali rozprávky dánskeho rozprávkára či sadili rozprávkový strom. "Projekt Noc s  Andersenom prebieha na Slovensku už siedmykrát. Nám sa podarilo zorganizovať prvý ročník. Je to akcia, pomocou ktorej by sme chceli deťom priblížiť knižky, aby sa knihy dostali do rúk deťom," predstavila podujatie koordinátorka projektu na škole Eva Muránska. 

Podujatie Noc s Andersenom prvýkrát zorganizovali dve knihovníčky Mirka Čápová a Hana Hanáčková v roku 2000 v Uherskom Hradišti, kde v ich knižnici prespalo 20 detí. Na Slovensku sa prvý ročník podujatia uskutočnil v roku 2006. Tradične ho organizuje Spolok slovenských knihovníkov a je vyvrcholením Týždňa slovenských knižníc. 

Viac sa dočítate v pripravovanom vydaní Piešťanského týždňa.

Pozrite si krátke video.
((myvideo:1))
0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je sobota 28. januára. Tento deň je Európskym dňom ochrany osobných údajov, Medzinárodným dňom mobilizácie proti jadrovej vojne a…
  • 27.01.2023, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
S veľkou bolesťou v srdci nám naša čitateľka z Piešťan poslala smútočné oznámenie o skone jej milovaného manžela a otca…
  • 28.01.2023, 08:00
  • Kultúra a spoločnosť / Piešťanský týždeň / Piešťany
nedeľa, 29. januára 2023
Meniny má Gašpar, zajtra Ema