Prevrátil sa kamión s ošípanými

  • Spravodajstvo
  • 30. marca 2012, 16:35
  • Autor:red

PIEŠŤANY – Prasiatka sa rozhodli zaplávať si vo Váhu. Aj tak možno zhodnotiť dnešnú kurióznu nehodu, ktorá zastavila dopravu na Krajinskom moste.

Krátko po siedmej hodine ráno sa pred mostom prevrátil kamión prevážajúci plemenné ošípané z esterházyovského chovu. Podľa našich informácií putovali z maďarského Gyoru do Modrovky, kde ich bude chovať majiteľ tunajšej zvieracej farmy. Esterházyovské prasce pritom na Slovensku chovali výsostne len šľachtici Nitrianskej župy, naposledy sme ich na našom území zaznamenali v roku 1947.

Hoci príčina prevrátenia niekoľkotonového kolosu je v štádiu vyšetrovania, Miloslav Múdry z Regionálnej veterinárnej správy vysvetlil, že prasiatka boli dehydrované a keď ucítili vodu, pokúsili sa dostať z korby. "Prevážali ich v neľudských podmienkach, niekoľko hodín nepili, boli dehydrované, dezorientované. Niet sa preto čudovať, že keď sa šofér blížil k Váhu, splašili sa," povedal veterinár, ktorého privolali z dovolenky. Vyľakané zvieratá sa tak presunuli na jednu stranu návesu, ktorý sa prevrátil.

Na miesto prišli ako prví hasiči. Začali chytať ošípané, ktoré sa porozutekali po okolí. Privolali Slobodu zvierat i políciu.  Príslušníci HaZZ použili pri zásahu aj motorový čln, keďže jedno prasa skončilo vo Váhu. Zachránil ho statočný hasič Norbert Dekan. "Bolo to náročné, zviera sa už začínalo topiť. Museli sme mu hlavu navliecť do záchranného kolesa, no prasa sa vzpieralo a hrýzlo," povedal krátko po zásahu. Podľa predbežného odhadu zisťovateľa, príslušníci HaZZ zachránili majetok v hodnote 17 500 eur, pričom hodnota jednej plemennej ošípanej z tohto špeciálneho chovu sa blíži k sume 500 eur.

Premávku počas zásahu riadili policajti, jej plynulosť bola obnovená okolo jedenástej hodiny dopoludnia.

0 Shares

Najnovšie správy

Január sa končí a s posledným najchladnejším mesiacom roka prichádzajú niekedy až horúce chvíle odovzdávania polročných vysvedčení. Prajeme drobčekom, väčším…
  • 31.01.2023, 09:18
  • Piešťanský týždeň / Mladí dnes / Spravodajstvo
Dnes je utorok 31. januára. V Piešťanoch sa 31. januára 1920 narodila baletná umelkyňa a zakladateľka tanečného školstva a Hudobnej…
  • 30.01.2023, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
utorok, 31. januára 2023
Meniny má Emil, zajtra Tatiana