ZMOS vyhlásil 8. ročník súťaže Oskar bez bariér

  • Spravodajstvo
  • 28. marca 2012, 12:35
  • Autor:sita

BRATISLAVA – Mestá a obce, ktoré sa snažia pomáhať telesne postihnutým ľuďom, sa môžu prihlásiť do súťaže Oskar bez bariér. Jej ôsmy ročník vyhlásilo Združenie miest a obcí Slovenska (ZMOS). Prvý ročník súťaže vyhralo mesto Piešťany.

"Táto prestížna a tradičná súťaž je ocenením tých miest a obcí, ktoré venujú zvýšenú pozornosť zdravotne postihnutým občanom, rozvoju životných podmienok a umožňujú ich plnú integráciu do života a spoločnosti," povedal výkonný podpredseda ZMOS-u Jozef Turčány.

   

ZMOS ako organizátor a vyhlasovateľ súťaže ju považuje za ocenenie samospráv, možnosť prezentovať príklady pozitívnej praxe a motiváciu a inšpiráciu pre iné mestá a obce, ktoré môžu rôznymi spôsobmi formovať podmienky pre čo najlepší život zdravotne postihnutých občanov. Do súťaže sa môžu prihlásiť mestá a obce, ktoré v roku 2011 uskutočnili projekty zamerané na pomoc zdravotne postihnutým alebo sociálne znevýhodneným občanom.

Ako informoval hovorca ZMOS-u Michal Kaliňák, výsledky súťaže budú vyhlásené v predvečer 23. snemu združenia 16. mája v Bratislave. Najvyššie ocenenie si v minulom roku odnieslo mesto Poprad, držiteľom ocenenia za rok 2009 bola Nitra a rok predtým Partizánske. Prvý ročník súťaže vyhralo mesto Piešťany.

Súvisiace články: Bez sprievodu sa na vozíku do mesta neodváži Nedostali sme Oskara, ale výročnú cenu
0 Shares

Najnovšie správy

Piešťanským atlétom z klubu Funny athletics sa na halových majstrovstvách Západoslovenského atletického zväzu, ktoré sa konali v sobotu 21. januára…
  • 05.02.2023, 00:02
  • atletika / Školy / Piešťany / Šport
Dnes je pondelok 6. februára. Tento deň je Svetovým dňom bez mobilu. Meniny má Dorota.
  • 05.02.2023, 22:25
  • Dobré ráno, Piešťany!
pondelok, 6. februára 2023
Meniny má Dorota, zajtra Vanda