Váryho psík Lady si na koncerte zdriemol

  • Kultúra a spoločnosť
  • 28. marca 2012, 15:34
  • Autor:vd

PIEŠŤANY – Koncerty v učebni Ľubomíra Váryho majú svoju neopakovateľnú atmosféru. Uprostred stien, na ktorých visia gitary, diplomy, fotografie dávnych i súčasných členov Piešťanského dixielandu sa história opakuje. Do Základnej umeleckej školy prichádzajú stále noví žiaci, ktorí sa učia spoznávať krásu i počiatočné útrapy hry na gitaru i zobcovú flautu.

V piatok 23. marca si tu zahrali spolu aj sólovo Váryho žiačky – Ema Fábryová, Broňa Macová, Terézie Lišková a Doubravová a ich spolužiaci  Jozef Bača, Marián Poturnaj, Samuel Dusík a Lukáš Kúdela. V ich podaní si publikum zložené prevažne z rodičov a súrodencov vypočulo známe skladby ako napríklad El Vito od Jose De Azpiazu, Romancu od Velázqueza, Yradiérovu La Palomu či La grimu od Francisca Tárregu. Na záver zaznela spoločná energická skladba, pri ktorej sa Váryho vodiacemu psíkovi – Lady dobre driemalo za chrbtami mladých gitarových nádejí.

O koncerte si prečítate aj v Piešťanskom týždni 14 s dátumom vydania 3. apríl.


 ((myvideo:1))

0 Shares

Najnovšie správy

Téma „piešťanského aquaparku“ bude pre piešťanských politických populistov zrejme večná. V predchádzajúcom týždni sa pri nej pristavil i regionálny politik,…
  • 08.02.2023, 23:16
  • Piešťany / Spravodajstvo
štvrtok, 9. februára 2023
Meniny má Zoja, zajtra Zdenko