Madunickí poľovníci oslávili 60. výročie spolku

  • Spravodajstvo / Región
  • 24. marca 2012, 13:19
  • Autor:ar/ed

PIEŠŤANY – Pri príležitosti 60. výročia založenia Poľovnej spoločnosti (PS) Kochanova pripravili v Maduniciach poľovnícku slávnosť spojenú s regionálnou chovateľskou prehliadkou trofejí poľovnej zveri. Cez víkend si tak mohli návštevníci v priestoroch kultúrneho domu prezrieť trofeje muflónov, jeleňov, danielov či srncov ulovených v regióne Trnava a Hlohovec v poľovníckej sezóne 2011 – 2012. Madunickí poľovníci pripravili pre návštevníkov aj tradičnú pochúťku – guláš z diviny.

Na slávnostnom zahájení výstavy odovzdala starostka obce Madunice Alena Jelušová šestnástim členom PS Kochanova a pozvaným čestným hosťom pamätné ocenenie vo forme Krištáľovej spomienky. Prítomní si mohli vypočuť aj poľovnícke signály, ochutnať guláš z diviny, zakúpiť poľovnícke oblečenie ale hlavne obdivovať vystavené trofeje a porozprávať sa s prítomnými poľovníkmi.

Poľovníkov syn dostane do kolísky nábojnicu

Poľovníctvo sa v rodine zväčša dedí. "Keď sa narodí poľovníkovi syn, do kolísky mu vložia prázdnu nábojnicu. Nech si čuchne k pušnému prachu," prezradil nám Pavol Kaššák, predseda hodnotiteľskej komisie, ktorá posudzovala na chovateľských prehliadkach trofejí zverí ulovených v predchádzajúcej poľovnej sezóne. Rovnako ako v ďalších rodinách poľovníkov aj v ich rodine sa poľovnícka puška dedí. K poľovníctvu si pričuchol ako sám povedal už v sedemdesiatych rokoch minulého storočia a zostal mu verný dodnes.  

PS Kochanova vznikla v roku 1952, v súčasnosti majú 15 členov a jedného čestného, ktorým je zakladajúci člen spolku Ján Lochman. Ten v tomto roku oslávi 93. narodeniny. Za zásluhy o rozvoj poľovníctva mu boli udelené bronzová a strieborná medaila Slovenského poľovníckeho zväzu a Medailu sv. Huberta, ktorú si prevzal z rúk prezidenta SR Ivana Gašparoviča. ((myvideo:1))

0 Shares

Najnovšie správy

S veľkou bolesťou v srdci nám naša čitateľka z Piešťan poslala smútočné oznámenie o skone jej milovaného manžela a otca…
  • 28.01.2023, 08:00
  • Kultúra a spoločnosť / Piešťanský týždeň / Piešťany
Dnes je sobota 28. januára. Tento deň je Európskym dňom ochrany osobných údajov, Medzinárodným dňom mobilizácie proti jadrovej vojne a…
  • 27.01.2023, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
nedeľa, 29. januára 2023
Meniny má Gašpar, zajtra Ema