Dubová: Za nízky stav vody mohla násoska

  • Spravodajstvo
  • 23. marca 2012, 09:17
  • Autor:vd

PIEŠŤANY – Ešte v túto stredu by ste sa v potoku Dubová neponorili ani po pás. Nízky stav vody, ktorá siahala asi po kolená bol zapríčinený poruchou na násoske. Toto zariadenie má za úlohu zlepšiť prietok vody v Dubovej. Vodohospodári poruchu odstránili, takže potok sa zavodnil.

O možných rizikách pre vodné živočíchy i riešení a vysvetlení situácie sme sa porozprávali s vedúcim úseku VHP Správy povodia stredného Váhu II. Piešťany, Ivanom Hrnčiarikom. 

Odkedy tento stav začal, dokedy bude pretrvávať?


Počas zimnej prevádzky koncom mesiaca február pri nízkych nočných teplotách došlo k zamrznutiu vodnej hladiny prívodného kanála elektrárne Horná Streda, z ktorého je odberné zariadenie – násoska napájaná. Zároveň sa vytvorili i „zmrazky“ vody v odbernom potrubí násosky a upchatie ventilov, čím sa celé zariadenie stalo nefunkčným a bolo odstavené z prevádzky. Odstránenie poruchy sme mohli riešiť až po ústupe nočných a denných mrazov a ustálení klimatických podmienok. Naši pracovníci vykonali opravu poškodenej armatúry a ventilov, vyčistili závlahový kanál a upchaté česle do zhybky pod štátnou cestou a železnicou. Násoska bola znovu uvedená do prevádzky 20.3.2012. 

Pokračovanie rozhovoru nájdete v Piešťanskom týždni číslo 13.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je sobota 28. januára. Tento deň je Európskym dňom ochrany osobných údajov, Medzinárodným dňom mobilizácie proti jadrovej vojne a…
  • 27.01.2023, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
S veľkou bolesťou v srdci nám naša čitateľka z Piešťan poslala smútočné oznámenie o skone jej milovaného manžela a otca…
  • 28.01.2023, 08:00
  • Kultúra a spoločnosť / Piešťanský týždeň / Piešťany
nedeľa, 29. januára 2023
Meniny má Gašpar, zajtra Ema