Hokejový sen o baráži sa nepodaril, Piešťany prehrali

• 16. marca 2012, 12:52
  • Autor:P. Jurák

BARDEJOV – Vo štvrtok 15. marca večer pokračovala v Bardejove finálová séria 1. hokejovej ligy, posledným rozhodujúcim zápasom. Domáci Bardejov privítal Piešťany. Stav na zápasy v tejto finálovej sérii je 3:3. Hralo sa pred plným malým bardejovským štadiónom.

V prvej časti úvodnej tretiny sa hral opatrný hokej, nie veľmi pekný pre divákov. Hráči sa dostávali do šancí iba zriedkavo. V druhej časti prvej tretiny však domáci strelili prvý gól. Piešťany o pár minút hrali presilovku a podarilo sa im vsietiť gól, ktorý im však rozhodca neuznal. Podľa našich záberov puk prešiel bránkovou čiarou, odrazil sa od zadného oblúka bránky, takže gól mal platiť. Prvá tretina sa tak skončila 1:0.
V druhej tretine sa hneď v úvode podarilo domácim hráčom streliť šťastný gól po chybe nášho obrancu. Piešťany to nepoložilo a stále bojovali, čo sa im vyplatilo. Najskôr Románek znížil a neskôr Peško vyrovnal. Hráči ŠHK 37 potom hrali v oslabení, čo Bardejov využil a tak stav po druhej tretine bol 3:2.
V tretej tretine boli domáci Bardejovčania lepší a zaslúžene strelili tri góly. Piešťany boli neustále vylučované, čo domáci hráči dokonale využili. Naopak, Piešťany nedokázali využiť ani presilovku 5:3, v ktorej prakticky ani nevystrelili na bránku.

HC 46 Bardejov – ŠHK 37 Piešťany 6:2 (1:0, 2:2, 3:0) – konečný stav série 4:3

Góly: 36. a 59. T. Petruška 15. Valentín, 21. Marcel Baláž, 43. J. Molnár, 46. O. Gmitter – 28. Románek, 34. Peško
Vylúčení: 5:7 na 2 min, presilovky: 3:0, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Kubuš – J. Konc, Korba

Piešťany tak obsadili konečne druhé miesto a baráž o extraligu sa tak hrať nebude.