Prvý rok s blogom E. M. Photography

  • Kultúra a spoločnosť
  • 15. marca 2012, 09:59
  • Autor:

Ako viete, projekt E. M. začal v roku 2009, ale je to už presne jeden rok, čo funguje E. M. blog. „Za tento rok sme sa veľa naučili, či už vytvoriť tento web a nové epizódy, no spoznali sme aj nových ľudí a hlavne dúfame, že naše príspevky zaujali a v neposlednom rade aj niečo naučili alebo aspoň inšpirovali,“ prezradili Eriino a Švaco.

Blog E. M. Photography uzrel svetlo internetu, ak sa to tak dá napísať, 14. marca 2011. Jeho tvorcami sú Piešťanci Erik "Eriino" Ďuriš a Marek "Švaco" Švančara. Prvé narodeniny svojho "dieťaťa" oslávili skôr symbolicky ako fakticky. Krátkym zhodnotením fungovania stránky počas roka. 

Naplnili sa Vaše plány, s akými ste vstupovali do projektu E.M. blog?
Švaco: Nemal som žiaden plán s projektom. Akurát, že budeme mať všetko pokope – videá plus nejaký článok k nemu.
Eriino: Taktiež som nemal vyslovene plány. Išlo o to ukázať ľuďom niečo nové, naučiť ich to a myslím, že sa nám to aj celkom darí.

Čo ste sa naučili za rok fungovania blogu?
Švaco: Naučil som sa trošku pracovať s webovým rozhraním, na ktorom je stránka.
Eriino: Zvykol som si na kameru a naučil som sa komunikovať s luďmi prostredníctvom našich epizód.

Kam plánujete postúpiť?
Švaco: Nikam. Neviem, neplánujem robiť ďalej videá a články. Chceli by sme medzi seba prijať ďalšieho človeka, ktorý sa bude starať o tieto veci.
Eriino: Asi ako spomenul Švaco, ďalej robiť to, čo sme začali. Už sme spomínali, že chceme tento rok začat organizovať workshopy a možno sa aj týmto smerom budeme uberať. Uvidíme, všetko ukáže až čas.

Ako vyzerá tvorba jedného videa?
Švaco: Klasika. Rozhodneme sa, akú tému ideme natočiť, spravíme scénar, bum, ideme natáčať. Keď vysvetľuje Erik, natáčam ja a naopak. Potom surový materiál strihá ten, kto natáčal, video hodíme na net, napíšeme článok.
Eriino: Ja už nemám veľa, čo k tomu dodať. Je to tak, ako napísal Švaco :-)

Na stránke emphotography  ponúkajú začínajúcim i skúsenejším fotografom cenné rady pri vytváraní kreatívnych fotografií. Pozrite sa sami…

0 Shares

Najnovšie správy

Január sa končí a s posledným najchladnejším mesiacom roka prichádzajú niekedy až horúce chvíle odovzdávania polročných vysvedčení. Prajeme drobčekom, väčším…
  • 31.01.2023, 09:18
  • Piešťanský týždeň / Mladí dnes / Spravodajstvo
Dnes je utorok 31. januára. V Piešťanoch sa 31. januára 1920 narodila baletná umelkyňa a zakladateľka tanečného školstva a Hudobnej…
  • 30.01.2023, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
utorok, 31. januára 2023
Meniny má Emil, zajtra Tatiana