Fanúšikovia alkoholu zavinili 23 dopravných nehôd

  • Spravodajstvo
  • 14. marca 2012, 15:13
  • Autor:Ján Karásek

PIEŠŤANY – Pri takmer dvesto dopravných nehodách museli policajti zasahovať v Piešťanskom okrese počas uplynulého roka. Ich počet sa síce oproti roku 2010 znížil o sedemdesiat, tragická bilancia však naopak vzrástla a cesty si vyžiadali osem obetí, čo je o dve viac ako rok predtým. Veľa či málo?

„Aby sme mohli nehodový úsek označiť za nehodový, musí spĺňať tri kritériá. Za obdobie štvrťroka na úseku jedného kilometra musí prísť minimálne k piatim dopravným nehodám,“ vysvetlil nám riaditeľ Okresného dopravného inšpektorátu v Trnave Peter Machovič. Donedávna za takýto nehodový úsek bola označovaná cesta s esovitými zákrutami tesne za Piešťanmi smerom do Drahoviec. Po obmedzení najvyššej povolenej rýchlosti na 70 km/h sa situácia zlepšila. Hoci nejaký úsek nemusí byť jasne definovaný podľa policajných kritérií za nehodový, v regióne je viac takýchto kritických miest. Neuralgickou zónou stále zostáva samotný intravilán Piešťan. Taktiež cesta z Vrbového na Prašník, kde si v minulom roku následky havárií vyžiadali až dva ľudské životy.

Tejto téme sa venujeme v aktuálnom vydaní Piešťanského týždňa.
0 Shares

Najnovšie správy

Január sa končí a s posledným najchladnejším mesiacom roka prichádzajú niekedy až horúce chvíle odovzdávania polročných vysvedčení. Prajeme drobčekom, väčším…
  • 31.01.2023, 09:18
  • Piešťanský týždeň / Mladí dnes / Spravodajstvo
streda, 1. februára 2023
Meniny má Tatiana, zajtra Erik, Erika