Žaby si to už môžu namieriť k rybníku lásky

  • Spravodajstvo
  • 13. marca 2012, 13:34
  • Autor:Viera Dusíková

MORAVANY NAD VÁHOM – Už po dvadsiaty raz kladú študenti a skauti zábrany, ktoré majú chrániť migrujúce obojživelníky nad jazerom Striebornica. Asi päťsto metrov dlhú bariéru z fólie vytvorili dnes mladí ľudia z Gymnázia Pierra de Coubertina a piešťanskí skauti pod poľom, po ktorom z Považského Inovca priskáču nielen skokany zelené, ale aj vzácne ropuchy bradavičné k jazeru, aby sa tam oddali milostným hrám. Ale pozor! Rybník je ešte zamrznutý.

„Chránime obojživelníky, aby ich po ceste do jazera nerozpučili autá, ktoré tadiaľto jazdia smerom na Výtoky,“ povedal pre Piešťanský denník Bruno Jakubec z občianskeho združenia Kvas.  Práve v réžii tohto združenia je i tohtoročná akcia na záchranu páriacich sa žiab.
„Striebornica je síce ešte zamrznutá, je to na túto dobu neobvyklé, ľady tu ostali ešte po mrazoch. Žaby v Považskom Inovci ale nevedia, že jazero ešte pokrýva ľad. Možno sem prídu, strčia labku do vody a rozmyslia si to," žartoval Brunov kolega Aurel Rusnák z OZ Kvas.  Obaja ochrancovia prírody predpokladajú, že keď sa cez víkend oteplí, prvé obojživelníky budú môcť zbierať spod zábran už v sobotu a v nedeľu.
Záchranu žiab budú vykonávať študenti spolu so skautami každý deň ráno aj večer. Pozbierajú ich do vedier a vypustia do rybníka.
 ((myvideo:1))

0 Shares

Najnovšie správy

Piešťanským atlétom z klubu Funny athletics sa na halových majstrovstvách Západoslovenského atletického zväzu, ktoré sa konali v sobotu 21. januára…
  • 05.02.2023, 00:02
  • atletika / Školy / Piešťany / Šport
Dnes je pondelok 6. februára. Tento deň je Svetovým dňom bez mobilu. Meniny má Dorota.
  • 05.02.2023, 22:25
  • Dobré ráno, Piešťany!
pondelok, 6. februára 2023
Meniny má Dorota, zajtra Vanda