Téma obnovy Vážskeho ostrova stále otvorená

  • Spravodajstvo
  • 13. marca 2012, 08:05
  • Autor:IP

PIEŠŤANY – O budúcnosť Lida sa zaujíma aj piešťanské občianske združenie Pro Civitate. Prednostka Mestského
úradu v Piešťanoch Denisa Bartošová informovala, že primátor Remo Cicutto sa stretol so zástupcami tohto združenia, predsedom Jozefom Malíkom a Radovanom Pagáčom, s ktorými premýšľali o budúcom využití Vážskeho ostrova.

„Spomínali problematiku majetkovoprávnych vzťahov. Zatiaľ sa uskutočnila iba neformálna diskusia a s primátorom sa dohodli, že pripravia koncept, čo by chceli na Lide prevádzkovať. Je to však územie regionálneho biocentra a k zásahom sa určite bude vyjadrovať aj Štátna ochrana prírody SR,“ povedala D.

Bartošová. Prednostka radnice dodala, že táto skupina chcela zatiaľ prezentovať myšlienky združenia a požiadať mesto o podporu budúceho projektu na Lide.

Viac o tejto téme sa dočítate v aktuálnom vydaní Piešťanského týždňa.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je piatok 12. júna. Tento deň je Svetovým dňom proti detskej práci. V roku 1935 sa v Piešťanoch narodil…
  • 12.06.2026, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je sobota 13. júna. V roku 1934 sa vo Veľkých Kostoľanoch narodil spisovateľ Jozef Pavlovič. Meniny má Anton.
  • 13.06.2026, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
sobota, 13. júna 2026
Meniny má Anton, zajtra Vasil