Predstavujeme vrbovských prvákov (1)

  • Kultúra a spoločnosť
  • 13. marca 2012, 09:39
  • Autor:V. Dusíková

VRBOVÉ – V dvoch prváckych triedach Základnej školy na Komenského ulici vo Vrbovom vládol minulý štvrtok živý pracovný ruch. Deti z Vrbového a Šípkového, ktoré navštevujú „dolnú“ školu, mali prírodovedu, ich susedia si čítali.

Triedna učiteľka 1. A Lenka Motúzová už naučila svojich pätnástich zverencov čítať aj písať množstvo písmen. Minulý štvrtok za jeden deň zvládli Ň a už tento týždeň sa pustili do písmenka F. V matematike sčitujú a odčitujú do dvadsať, ale bez prechodu cez desiatku. My sme do triedy vstúpili v okamihu, keď päť chlapcov a desať dievčat zdôvodňovalo učiteľke, prečo majú radi obľúbené ročné obdobia. „Ja mám rád zimu a leto. Zimu preto, že sa môžem guľovať a sánkovať a v lete mám zasa narodeniny,“ argumentoval jeden z chlapcov.

((myvideo:1))

Keď sme vstúpili do susednej 1. B triedy, už sme vedeli, že tu nenájdeme Janku Durcovú. O chorobe triednej učiteľky nás informovali „áčkari“. Za katedrou sme našli družinárku Janu Zelenayovú, ktorá má v tejto triede aj svoju dcéru. „Na slovenčine preberáme rovnaké písmenko ako ‘áčkari‘, učíme sa Ň,“ informovala nás J. Zelenayová. Na jej pokyn si deti otvorili šlabikár na článku s nadpisom Táňa, Soňa a Braňo a pustili sa do čítania. Išlo im to ako po masle. 

((myvideo:2))

Vrbovských prváčikov nájdete aj v aktuálnom vydaní Piešťanského týždňa.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je sobota 28. januára. Tento deň je Európskym dňom ochrany osobných údajov, Medzinárodným dňom mobilizácie proti jadrovej vojne a…
  • 27.01.2023, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
S veľkou bolesťou v srdci nám naša čitateľka z Piešťan poslala smútočné oznámenie o skone jej milovaného manžela a otca…
  • 28.01.2023, 08:00
  • Kultúra a spoločnosť / Piešťanský týždeň / Piešťany
nedeľa, 29. januára 2023
Meniny má Gašpar, zajtra Ema