Blog Petra Remiša: Gaučový pes

  • Blogy / Blogy
  • 13. marca 2012, 08:09
  • Autor:

Keby som sa mal čo najpresnejšie typovo charakterizovať týpka, ktorý sa skrýva za mojím menom, vyjadrím to dvomi slovami: Gaučový pes.

Samotný výraz napovedá, aký kus nábytku preferujem. 

Ako gaučový pes som veľmi náročný spotrebiteľ. Posteľ, lôžko a pod. považujem za komunistický prežitok, dobrý akurát tak pre tých, ktorý si prilepšovali k výplate rozkrádaním majetku v socialistickom vlastníctve.

Gauč je to pravé! Je praktický, noblesný a vyjadruje príslušnosť k vyššej strednej triede. Je stabilný ako slovenské ľavicové vlády.

Gauč môžete používať ozaj na všetko. Dá sa na ňom spať, driemať, snívať s otvorenými očami, ale aj vegetiť, ohryzávať kura, popíjať červené vínko a pozerať telku. Gauč je môj písací stôl aj nočný stolík odrazu. Iný nábytok nepotrebujem!

Pri výbere gauča si dávam vždy záležať. Keď treba, vyváľam sa po ňom v zablatených topánkach priamo vo výkladnej skrini obchodu s nábytkom. Nech mi hneď dokážu, či sa naozaj dá tak ľahko vytepovať ako v reklame.

Jediný problém nastáva, keď ku mne prvýkrát zavíta návšteva, ktorá netuší o mojich neobvyklých chúťkach. Zvlášť dámy dostanú šok, keď ich pozvem na obed a očakávajú prestretý stôl s príborom a obrúskami. 

V lepšom prípade ich môj vŕzgajúci gauč rozosmeje. V tom horšom ihneď utečú.

Zo strachu aby nenachytali na sveter psie chlpy.
0 Shares

Najnovšie správy

S veľkou bolesťou v srdci nám naša čitateľka z Piešťan poslala smútočné oznámenie o skone jej milovaného manžela a otca…
  • 28.01.2023, 08:00
  • Kultúra a spoločnosť / Piešťanský týždeň / Piešťany
Dnes je sobota 28. januára. Tento deň je Európskym dňom ochrany osobných údajov, Medzinárodným dňom mobilizácie proti jadrovej vojne a…
  • 27.01.2023, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
nedeľa, 29. januára 2023
Meniny má Gašpar, zajtra Ema