Kniha týždňa: Pražský cintorín (Umberto Eco)

  • Kultúra a spoločnosť
  • 12. marca 2012, 08:28
  • Autor:mg

Zorientovať sa v množstve ponúkaných titulov súčasného knižného trhu je niekedy veľmi náročné. V spolupráci s kníhkupectvom Bene Libri vám pomôžeme vybrať si ten najzaujímavejší v rubrike Kniha týždňa. Tento týždeň dávam do pozornosti najnovší a opäť skvelý román Umberta Eca Pražský cintorín. Publikáciu vydalo v preklade Stanislava Valla vydavateľstvo Slovart v roku 2012.

Umberto Eco ponúka čitateľovi podmaňujúcu fresku s množstvom postáv a príbehov. Kniha je zároveň aj  veľkou učebnicou. Zavedie nás do dejín nie až tak veľmi vzdialených. Devätnáste storočie v Európe bolo plné tajomných a hrôzostrašných udalostí. Konšpirácie určovali dejiny. Do románu vstupuje tiež plejáda skutočných historických osôb. Stretnete sa tu s doktorom Freudom, spisovateľom Alexandrom Dumasom, talianskym generálom Garibaldim a mnohými často divnými existenciami. No pozor na dôležitý detail: iba hlavný hrdina Simone Simonini je fiktívna postava. Ide o zakomplexovaného zradcu, vraha, falšovateľa listín, špicľa tajných služieb, je to rozdvojená osobnosť a práve jeho príbeh nám približuje krvavý obraz európskych dejín.

Vrelo odporúčam, no musím podotknúť, že nejde o najľahšie počítaníčko. 
0 Shares

Najnovšie správy

Piešťanským atlétom z klubu Funny athletics sa na halových majstrovstvách Západoslovenského atletického zväzu, ktoré sa konali v sobotu 21. januára…
  • 05.02.2023, 00:02
  • atletika / Školy / Piešťany / Šport
nedeľa, 5. februára 2023
Meniny má Agáta, zajtra Dorota