Ceny primátora udeľujú už dvadsať rokov

  • Kultúra a spoločnosť
  • 9. marca 2012, 16:56
  • Autor:

PIEŠŤANY – Už po desiaty raz ocenil primátor mesta Piešťany Remo Cicutto významné osobnosti nášho kultúrneho a spoločenského života. Vyjadril tým vďaku a obdiv tým, ktorí robia viac ako iní bez nároku na odmenu. Títo zanietenci vo svojom voľnom čase odovzdávajú svoje vedomosti a skúsenosti, organizujú, motivujú iných ľudí. Počas piatkovej slávnosti v kine Fontána si ceny prevzali väčšinou ženy. Medzi osobnosťami bol jediný muž – klavirista Tomáš Gajlík. Cenu si prevzal jeho otec, lebo Tomáš ochorel. V Piešťanoch je už 20 ročná tradícia odovzdávania cien primátora mesta.

Kultúrnou  osobnosťou roka 2011 sa stal dramaturg, klavirista, skladateľ a producent Tomáš Gajlík, kultúrnym počinom roka sa stalo predstavenie Luskáčik v naštudovaní žiakov učiteliek Základnej umeleckej školy v Piešťanoch. Cenu si prevzali učiteľky tanečného odboru Dagmar Kuběnová, Monika Ondrášiková a Miriam Šupenová.
V sociálnej oblasti získalo Cenu primátora materské centrum Úsmev a jeho štatutárka Dáša Dzurechová. Za 40 ročný prínos v skautskom hnutí si ocenenie z rúk primátora mesta prevzala skautka sestra Nina – Anna Oravcová. 
V oblasti životného prostredia získala Cenu primátora učiteľka floristiky a jedna z duší Victorie Regie – Marta Rybová zo Strednej odbornej školy záhradníckej v Piešťanoch.
Všetkým oceneným srdečne blahoželáme!


Viac sa dočítate v Piešťanskom týždni.

0 Shares

Najnovšie správy

Január sa končí a s posledným najchladnejším mesiacom roka prichádzajú niekedy až horúce chvíle odovzdávania polročných vysvedčení. Prajeme drobčekom, väčším…
  • 31.01.2023, 09:18
  • Piešťanský týždeň / Mladí dnes / Spravodajstvo
Dnes je utorok 31. januára. V Piešťanoch sa 31. januára 1920 narodila baletná umelkyňa a zakladateľka tanečného školstva a Hudobnej…
  • 30.01.2023, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
utorok, 31. januára 2023
Meniny má Emil, zajtra Tatiana