PFK PIEŠŤANY: Oslávia storočnicu postupom?

  • Šport / Futbal
  • 8. marca 2012, 12:11
  • Autor:Š. Gregorička

PIEŠŤANY – Futbalisti PFK majú dobre rozbehnutú sezónu. Pred odvetou sú s dvojbodovou stratou na Považskú Bystricu druhí, no na jar ju majú doma. Prípravu na odvetnú časť súťaže začali Piešťanci 9. januára.

„Keďže naším cieľom je postup do tretej ligy, káder bolo treba cez zimnú prestávku posilniť. Už aj preto, že mužstvo opustili najlepší strelec súťaže Šimo (J. Bohunice) a jeden z lídrov PFK – Moravčík (Rakúsko). Okrem nich odišli Charizopulos (Neded), Kvasnica (Tr. Stankovce), Kučera (Senica) a zranený Škrováň sa vrátil do Nitry. Naopak, do mužstva prišli noví hráči so skúsenosťami z vyšších súťaží: z Dubnice Riečičiar a Urgela, z Trenčína Valla s Rožníkom, z Nitry Zelenický a zo zahraničia Hnilica (Rakúsko), Ondrejkovič (Česko) a Senegalčan Adram, ktorý naposledy pôsobil v Skalici. Posilou je však aj návrat ligového trénera Cyrila Stachuru na post klubového šéftrénera. Celá príprava prebehla v domácich podmienkach a postupne sme v nej vyskúšali 29 hráčov. Šancu dostali aj štyria dorastenci Valachovič, Směřička, Halás a Masaryk. Ukázali sa vo veľmi dobrom svetle, no keďže je v našom záujme, aby postúpil do vyššej súťaže aj dorast, na jar ostávajú vo svojej kategórii,“ povedal nám o zmenách v kádri tréner Michal Krajčovič.

V aktuálnom vydaní Piešťanského týždňa sa dozviete bližšie informácie o tréningoch futbalistov PFK, rovnako aj bilanciu prípravných zápasov, ktoré odohrali. V každom čísle PT vám prinášame aj aktuálne informácie zo športového diania v regióne.

0 Shares

Najnovšie správy

S veľkou bolesťou v srdci nám naša čitateľka z Piešťan poslala smútočné oznámenie o skone jej milovaného manžela a otca…
  • 28.01.2023, 08:00
  • Kultúra a spoločnosť / Piešťanský týždeň / Piešťany
nedeľa, 29. januára 2023
Meniny má Gašpar, zajtra Ema