Hokejisti sa skoro postarali o hokejový zázrak

• 8. marca 2012, 23:02
  • Autor:P. Jurák

PIEŠŤANY – Štvrtý finálový zápas 1. hokejovej ligy bol plný kontrastov a z doterajších štyroch finálových duelov bol pre divákov jednoznačne najzaujímavejší.

V prvej tretine dominoval hosťujúci Bardejov, ktorý už v 9. minúte vyhrával 0:3. Druhá tretina začala opäť gólom v domácej sieti a zdalo sa, že už je rozhodnuté. No Piešťany vstali zmŕtvych a v ďalších dvoch tretinách už jasne dominovali. Podarilo sa im znížiť na rozdiel jedného gólu, ale ten vyrovnávajúci štvrtý gól sa im streliť nepodarilo. Bardejov tak s veľkou dávkou šťastia vyhral.
Zápas Piešťany – Bardejov skončil 3:4.
V strelách na bránku opäť dominovali Piešťany, ktoré ich vyhrali v pomere 37:29. Piaty zápas sa hrá v Bardejove, v nedeľu o 17:30.
Góly:
03:36 BAR 0:1 Ondrej Gmitter (Marcel Baláž, Milan Takáč)
07:57 BAR 0:2 Jozef Molnár (Juraj Gráčik, Juraj Dancsák)
08:10 BAR 0:3 Radim Valchař (Viliam Knap)
21:57 BAR 0:4 Tomáš Petruška (Ľubomír Sabol, Michal Školiak)
23:02 PIS 1:4 Antonín Hruška (Miroslav Pupák, Marek Mertel)
28:06 PIS 2:4 Michal Peško (Ján Románek)
42:44 PIS 3:4 Jozef Haring (Vladimír Urban, Ján Románek)
Zostava ŠHK 37 Piešťany: Michal Dzubina, 22:32 Adam Fumač – Matej Mišura, Tomáš Bokroš, Miroslav Pupák, Marek Mertel, Jakub Ručkay – Vladimír Urban, Adrián Kolník, Ján Románek, Michal Peško, Jozef Haring – Tomáš Bučka, Jakub Macháč, Branislav Jánoš, Oliver Ďuriš, Martin Chylo – Andrej Mrázik, Antonín Hruška, Martin Klčo, Marek Mihálik, Marek Lisoň
Zostava HC 46 Bardejov: Róbert Marton – Martin Gajdoš, Alexander Valentín, Ondrej Gmitter, Erik Piatak, Marcel Baláž – Andrej Šimo, Milan Takáč, Juraj Gráčik, Juraj Dancsák, Jozef Molnár – Vladimír Polaček, Michal Školiak, Tomáš Petruška, Ľubomír Sabol, René Schneider – Jakub Mihalič, Michal Pichnarčík, Radim Valchař, Juraj Minčák, Viliam Knap