Rakovickí študenti si užili fašiangy v Luxembursku

  • Kultúra a spoločnosť
  • 6. marca 2012, 08:07
  • Autor:ap/vd

PIEŠŤANY/RAKOVICE – Študentky Strednej odbornej školy (SOŠ) Rakovice strávili fašiangový čas v Luxembursku. Nielenže sa zdokonalili v komunikácii v cudzom jazyku, ale nazreli aj do tajov animátorstva, sprievodcovstva, leteckých služieb, ba zažili aj čaro zimného zvážania dreva z hory pomocou ťažných koní, dojenie kráv robotmi a luxemburský karneval.

„Našu zahraničnú cestu sme absolvovali vďaka medzinárodnej organizácii Europea International, ktorá podporuje rozvoj odborného vzdelávania a prípravu v zelenej oblasti Európy,“ prezradila koordinátorka a bývalá študentka SOŠ v Rakoviciach, Adriana Patková. Spolu s ňou zažili päť dní plných aktivít a zaujímavých stretnutí i študentky Michaela Prišticová, Silvia Freivaldová, Táňa Pavelková, Silvia Ottingerová, Katka Vrábliková a Lucia Ikašová. Žiačky navštívili Lýcee Technique Agricole v Ettelbrucku, kde prezentovali nielen Slovensko, ale hlavne školu a jej spôsoby vyučovania a možnosti spolupráce s okolitými podnikmi v rámci praxe. Keďže to boli študentky manažmentu regionálneho cestovného ruchu, zdokonaľovali sa nielen v jazyku, ale oboznámili sa aj so sprievodcovskými, leteckými, animátorskými službami a komunikáciou so zahraničnými študentmi a učiteľmi. Okrem toho zažili priamy predaj dreva v okolitom lesíku, videli, ako sa zváža drevo z hory ťažnými koňmi. Navštívili výrobňu biočaju, ale aj farmy s novými technológiami dojenia kráv pomocou robotov.

Viac sa dočítate v aktuálnom vydaní Piešťanského týždňa.

0 Shares

Najnovšie správy

Téma „piešťanského aquaparku“ bude pre piešťanských politických populistov zrejme večná. V predchádzajúcom týždni sa pri nej pristavil i regionálny politik,…
  • 08.02.2023, 23:16
  • Piešťany / Spravodajstvo
štvrtok, 9. februára 2023
Meniny má Zdenko, zajtra Gabriela