Hokejisti prehrali aj druhý finálový zápas

• 5. marca 2012, 12:38
  • Autor:P. Jurák

BARDEJOV – V nedeľu 4. februára večer pokračovala v Bardejove finálová séria 1. hokejovej ligy. Domáci Bardejov privítal hosťujúce Piešťany a stav na zápasy pred nedeľným zápasom bol 1:0 pre Bardejov.

Od úvodu sa hral mimoriadne rýchly hokej na oboch stranách. Zápas bol viac taktickejší, ako v predchádzajúcom stretnutí. Prvá tretina však patrila domácemu Bardejovu, ktorý bol aktívnejší, rýchlejší a vytvoril si niekoľko šancí, no gól nedal. Začiatok druhej tretiny sa niesol v podobnom duchu, domáci boli aktívnejší a keď Piešťany spravili chybu na svojej modrej čiare, podarilo sa im streliť úvodný gól. Piešťancov tento gól nakopol, pridali na dôraze a včas vyrovnali. Po góle Piešťany ožili, dostávali sa pred domácu bránku, vytvorili si aj viacero šancí, ale dobre chytajúci domáci brankár všetko vychytal. V tretej tretine žiaľ Piešťany spravili niekoľko oslabení, čo domácich hráčov postupne naštartovalo. Tí sa dostávali pred hosťujúceho brankára Piešťan a jednu zo šancí aj využili, keď nahodenú strelu, piešťanský obranca nešťastne tečoval do svojej bránky. V power play sa Piešťanom nepodarilo streliť vyrovnávajúci gól a tak sa stretnutie skončilo 2:1.
Séria sa teraz sťahuje do Piešťan, kde sa obe mužstvá stretnú v stredu a vo štvrtok o 18:00 hodine.