Dorastenci majú dobre rozbehnutú sezónu

  • Šport / Futbal
  • 1. marca 2012, 12:22
  • Autor:Štefan Gregorička

PIEŠŤANY – Už o pár dní štartuje jarná časť regionálnych futbalových súťaží. Medzi kolektívmi, ktoré pomýšľajú na postup, sú aj starší dorastenci PFK Piešťany. Po jesennej časti tretej futbalovej ligy sú na prvom mieste, keď z 15 zápasov 13 vyhrali a dva prehrali. Na svojom konte majú 39 bodov a vysoko aktívne skóre 39:6. Pred druhými Novými Zámkami majú sedembodový náskok, navyše tohto súpera privítajú na jar na vlastnom štadióne.

Tréner Dragan Gvozdenovič je s jesennými výsledkami spokojný: „Pred začiatkom súťaže nikto nepredpokladal, že to tak dobre dopadne. Neboli sme kompletní, pretože niektorí hráči boli zranení, ďalší zasa na dovolenkách. Mužstvo som prevzal tri dni pred začiatkom súťaže a väčšinu chlapcov som ani nepoznal. Snažil som sa ich pripraviť po hernej aj kondičnej stránke čo najlepšie. Vyhrávali sme a v družstve zavládla pohoda. V závere sme vyhrali aj nad najväčšími konkurentmi. I v Galante sme boli lepším mužstvom, čo potvrdil aj domáci tréner. Nepremenili sme však päť vyložených šancí a domáci dali po našej hrubej chybe gól, preto sme prehrali. Dôležitý bol záver jesene, kde sme dokázali vyhrať v Skalici, potom doma nad Jaslovskými Bohunicami a nakoniec aj v Šali. Vďaka tomu sme sa dostali pred Nové Zámky, u ktorých sme vyhrali a na jar hráme s nimi doma.“ Najlepšími strelcami boli na jeseň Šimon Valachovič s 12 gólmi a Stano Rapavý s deviatimi. 

Viac sa dočítate v aktuálnom vydaní Piešťanského týždňa.

0 Shares

Najnovšie správy

Téma „piešťanského aquaparku“ bude pre piešťanských politických populistov zrejme večná. V predchádzajúcom týždni sa pri nej pristavil i regionálny politik,…
  • 08.02.2023, 23:16
  • Piešťany / Spravodajstvo
štvrtok, 9. februára 2023
Meniny má Zdenko, zajtra Gabriela