Hokejisti sú vo finále!

• Hokej / Šport
  • 27. februára 2012, 21:01
  • Autor:SITA/P. Jurák

SENICA 27. februára (SITA) – Vo finále I. hokejovej ligy sa od soboty 3. marca stretnú HC 46 Bardejov a ŠHK 37 Piešťany. Bardejovčania o svojom postupe zo semifinále rozhodli už v nedeľu, keď sériu s Michalovcami vyhrali v najkratšom možnom čase 3:0 na zápasy. O deň neskôr sa k nim pridali aj Piešťanci, ktorí vyhrali v Senici 5:2 a celú semifinálovú sériu 3:1 na zápasy. Finále sa hrá už na štyri víťazstvá, začína sa na ľade víťaza dlhodobej časti druhej najvyššej súťaže HC 46 Bardejov.

Vo finále I. ligy sa bude hrať aj o postup do baráže o extraligu s Nitrou. Hrať ju však môžu iba Piešťany, keďže Bardejov ako farma Košíc do najvyššej súťaže nemôže postúpiť. Piešťany si baráž zahrajú iba v prípade, ak súťaž vyhrajú.
Hokejisti ŠHK 37 Piešťany postúpili do finále I. ligy štvrtý rok za sebou, posledné dva ročníky súťaže vyhrali. Medzi slovenskú elitu ani raz nepostúpili, v predchádzajúcich dvoch sezónach prehrali v baráži so Žilinou, v ročníku 2008/2009 nestačili na Poprad. Pre Bardejov je finále I. ligy najväčší úspech v histórii, doteraz bolo maximom tímu z horného Šariša 3. miesto zo sezóny
Po pondelku je definitívne známe už aj poradie I. ligy 2011/2012 od 3. priečky. Bronz si vybojovala Senica, ktorá v dlhodobej časti súťaže skončila v tabuľke vyššie ako druhý neúspešný semifinalista z Michaloviec. Automaticky do II. ligy zostupuje HK Púchov, na dvanásty tím HK Trebišov čaká baráž o účasť v I. lige proti víťazovi tretej najvyššej súťaže.
Hokej – I. liga – semifinále play-off – štvrtý zápas (hralo sa na tri víťazstvá):
HC Dukla Senica – ŠHK 37 Piešťany 2:5 (1:2, 0:1, 1:2) – konečný výsledok série 1:3, Piešťany postúpili do finále proti Bardejovu

Góly: 14. a 53. Hreus – 6. a 57. Mišura, 12. Haring, 34. Románek, 54. Pupák, 1050 divákov