Cestovali Transsibírskou magistrálou

  • Kultúra a spoločnosť
  • 27. februára 2012, 09:59
  • Autor:IP

PIEŠŤANY – Dvaja mladí Piešťanci pred rokom podnikli cestu, ktorú si vysníval jeden z nich. Aurel Rusnák spolu s Petrom Demkom strávili na potulkách cez Ukrajinu, Rusko a Mongolsko až tri mesiace. So zážitkami z Mongolska sa s Piešťancami už podelili. V nedeľu 26. februára v čajovni Medulienka odzneli príbehy z cesty Transsibírskou magistrálou a po Bajkale.

Na cestu vlakom využili dvaja Piešťanci najnižšiu triedu. Vo vozni boli postele uložené do kójí a tiež pozdĺž steny vagónu. Stretli tam veľa mladých a toto presúvajúce sa mestečko stále žilo novými zážitkami. Peter Demko mal niekoľko problémov. Pri svojej výške takmer dva metre sa musel zmestiť na posteľ dlhú maximálne 180 centimetrov. „Vo vlaku sme sa zoznámili  s niekoľkými ľuďmi z Francúzska, tí nám poradili, že v blízkosti Ulan-Ude sa nachádza zaujímavý budhistický kláštor. Tak i tam viedli naše kroky,“ dodal Aurel Rusnák.

Pozrite si krátky zostrih zážitkov dvoch cestovateľov z ruského vlaku a potulkách okolo Bajkalského jazera.
((myvideo:1))

Viac o ceste po Rusku sa dočítate v pripravovanom článku v Piešťanskom týždni. 
0 Shares

Najnovšie správy

Január sa končí a s posledným najchladnejším mesiacom roka prichádzajú niekedy až horúce chvíle odovzdávania polročných vysvedčení. Prajeme drobčekom, väčším…
  • 31.01.2023, 09:18
  • Piešťanský týždeň / Mladí dnes / Spravodajstvo
streda, 1. februára 2023
Meniny má Tatiana, zajtra Erik, Erika