Predstavujeme piešťanských prvákov (7)

  • Kultúra a spoločnosť
  • 21. februára 2012, 13:52
  • Autor:

PIEŠŤANY – Žiaci prvých ročníkov už dostali svoje premiérové vysvedčenie v podobe výpisu známok. Väčšinou sa tešili zo samých jednotiek. Teraz si užívajú jarné prázdniny. Sú to školáci, ktorí sa narodili v novom miléniu buď v
roku 2005 alebo 2004. Čo všetko sa za polroka naučili, čo ich baví a v čom sú najlepší? Pýtali sme sa prváčikov a ich učiteliek v piešťanských základných školách. Teraz predstavujeme mlaď zo Základnej školy F. E. Scherera.

V škole na sídlisku Adam Trajan majú jednu triedu prváčikov. Ich náhradnou mamou je Anna Jánošková. V tomto školskom roku sa do prváckych lavíc posadilo šestnásť žiakov. Majú tu aj jedného integrovaného spolužiaka, ktorý má individuálny vzdelávací plán. Prváčence sme zastihli na hodine slovenčiny. „Teraz musíme trošku opakovať. Mali sme menšie resty, veľa žiakov chýbalo. V triede som mala iba štyroch. Inak berieme posledné písmenko a učíme sa z kníh od Lipku,“ povedala triedna učiteľka.

Žiaci z 1. A sa minulý týždeň tešili z ocenenia, diplomov a na učiteľskej katedre svietil pohár za druhé miesto v tanečnej súťaži. „Boli sme na vystúpení v moderných tancoch a ako najmladší sme získali ocenenie. Šiesti žiaci tancovali choreografiu lienky a motýliky. Tú sme nacvičovali na imatrikuláciu a tiež sme ju predviedli počas vianočnej akadémie,“ doplnila A. Jánošková.

Viac sa dočítate v aktuálnom vydaní Piešťanského týždňa.

Súvisiace články: Víťazi si môžu otvoriť školu tanca
0 Shares

Najnovšie správy

Piešťanským atlétom z klubu Funny athletics sa na halových majstrovstvách Západoslovenského atletického zväzu, ktoré sa konali v sobotu 21. januára…
  • 05.02.2023, 00:02
  • atletika / Školy / Piešťany / Šport
nedeľa, 5. februára 2023
Meniny má Agáta, zajtra Dorota