Spartak Trnava sa rozlúčil s Ladislavom Kunom

  • Šport / Futbal
  • 20. februára 2012, 14:33
  • Autor:sita/foto: www.spartak.sk

TRNAVA – Futbalisti a fanúšikovia futbalového klubu FC Spartak Trnava si pred sobotňajšou generálkou na jarnú časť corgoňligovej sezóny 2011/2012, v ktorej hrali s Jihlavou bez gólov, uctili pamiatku nedávno zosnulého Ladislava Kunu. Legendárnemu stredopoliarovi prišlo vzdať hold viac ako 3500 divákov.

"Bol veľkou osobnosťou československého futbalu. Spartak bol jeho srdcovou záležitosťou, aj preto mu zostal verný po celý život. Ladislava Kunu charakterizovala vynikajúca herná technika, elegantný štýl, slušnosť a húževnatosť. Bol mozgom a dušou Spartaka, skutočným kráľom, za vlády ktorého narástli andelom krídla a získali päť majstrovských titulov. Vyjadrujem mu hlbokú vďaku a úctu," citoval slová Ivana Gašparoviča moderátor Karol Polák, prezident Slovenskej republiky sa na spomienke nemohol zúčastniť pre pracovné povinnosti. 

Ladislava Kunu si osobne uctil prezident Slovenského futbalového zväzu (SFZ) Ján Kováčik, ktorý vo svojom príhovore povedal: "Odišla veľká osobnosť, dobrý a čestný chlap. Ľudia si budú Ladislava Kunu ctiť naveky, vždy bol veľmi rešpektovanou osobnosťou. Už dnes je isté, že Ladislav Kuna bude členom pripravovanej siene slávy Slovenského futbalového zväzu." 

Základný pocit všetkých prítomných, ako aj futbalových fanúšikov zrejme najlepšie vystihol šéf fanklubu Spartaka Marián Galbavý: "Legendy neumierajú, ale zostávajú v našich srdciach." S bývalým spoluhráčom sa prišli rozlúčiť aj ďalšie legendy Trnavy na čele s Jozefom Adamcom, Karolom Dobiašom, Jozefom Gerikom, Alojzom Fandelom, Dušanom Keketim, Kamilom Majerníkom, Stanislavom Jarábkom a ďalšími. Od soboty si už žiaden hráč Spartaka nemôže zvoliť dres s číslo deväť, ide o poctu Ladislavovi Kunovi. Jeho meno bude mať miesto aj na pripravovanom novom štadióne, konkrétne na južnej tribúne, ktorý má v Trnave vyrásť. 

Súvisiace články: Odišla futbalová legenda Ladislav Kuna
0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je sobota 28. januára. Tento deň je Európskym dňom ochrany osobných údajov, Medzinárodným dňom mobilizácie proti jadrovej vojne a…
  • 27.01.2023, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
S veľkou bolesťou v srdci nám naša čitateľka z Piešťan poslala smútočné oznámenie o skone jej milovaného manžela a otca…
  • 28.01.2023, 08:00
  • Kultúra a spoločnosť / Piešťanský týždeň / Piešťany
nedeľa, 29. januára 2023
Meniny má Gašpar, zajtra Ema