Mládežnícky ples Trnavskej arcidiecézy

  • Spravodajstvo / Región
  • 20. februára 2012, 12:36
  • Autor:P. Jurák

PIEŠŤANY/MADUNICE – V sobotu 18. februára večer sa v Maduniciach konal v poradí už druhý ročník Mládežníckeho plesu Trnavskej arcidiecézy, ktorý si i tento rok zobral pod svoju záštitu arcibiskup Róbert Bezák.

Ples sa začal o 18:00 hodine svätou omšou, ktorú tentokrát celebroval pomocný biskup trnavskej arcidiecézy Ján Orosch. Potom sa všetci presunuli do vyzdobenej sály, kde sa účastníci začali pomaly usádzať. Ples otvoril svojim príhovorom biskup Ján Orosch a za Komisiu pre mládež trnavskej arcidiecézy Ondrej Chrvala. Moderátormi večera boli dekan Ľudovít Malý a Terézia Špániková. Program odštartoval tanečníkmi z Centra voľného času z Nového Mesta Nad Váhom, ktorí zatancovali úvodný viedenský valčík. Okrem klasiky nám neskôr predviedli i vystúpenie v hip-hopovom štýle. Na plese si mohli účastníci zatancovať rôzne tanečné kolá. Večer sprevádzali okrem DJ Minoxiho i mladí huslisti z Červeníka a po večeri vystúpila kapela Priatelia z Leopoldova, ktorá zahrala viacero známych piesní ale i svoju vlastnú tvorbu. Hostia sa bavili a tancovali. O polnoci mali organizátori pre hostí pripravenú Hand mime scénku ktorá uchvátila svojou originálnosťou. 
Po úvodnej oficiálnej časti biskup Orosch odišiel, no nechal v sále svoj biskupský kríž – pektorál, ktorý mal symbolizovať jeho prítomnosť a prítomnosť Boha v sále. Ples pre kresťanskú mládež Trnavskej arcidiecézy aj tento ročník pripravilo občianske združenie Koráb nádeje, Komisia pre mládež Trnavskej arcidiecézy v spolupráci so Združením kresťanských spoločenstiev mládeže.

Krátky zostrih z plesu nájdete tu:
((myvideo:1))

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je pondelok 6. februára. Tento deň je Svetovým dňom bez mobilu. Meniny má Dorota.
  • 05.02.2023, 22:25
  • Dobré ráno, Piešťany!
Piešťanským atlétom z klubu Funny athletics sa na halových majstrovstvách Západoslovenského atletického zväzu, ktoré sa konali v sobotu 21. januára…
  • 05.02.2023, 00:02
  • atletika / Školy / Piešťany / Šport
pondelok, 6. februára 2023
Meniny má Dorota, zajtra Vanda