Vyhorenie sadzí v komíne pripomína štart raketoplánu

  • Spravodajstvo
  • 14. februára 2012, 14:27
  • Autor:jk

PIEŠŤANY – Meteorológovia predpovedajú tuhé mrazy až do polovice marca. Silná zima je charakteristická zvýšenými nárokmi na kúrenie a súčasne narastá počet požiarov, tohto roku obzvlášť. Častou príčinou je zanesený komín. Už pri nánose sadzí v hrúbke 30 milimetrov sa táto vrstva stáva horľavou a riziko vznietenia sa zvyšuje.

„Ľudia jednoducho tie komíny nečistia,“ potvrdil nám vôbec najčastejšiu príčinu výjazdov hasičov vedúci oddelenia požiarnej prevencie OR HaZZ v Piešťanoch Maroš Vadík. „Okrem vyhorenia sadzí to býva aj zlé zhotovenie alebo oprava komína či dymovodu. Ľudia si ich často upravujú podomácky.“ Na našu otázku, prečo sa majitelia domov dokážu správa tak benevolentne, si M. Vadík netrúfol odpovedať. Hasiči nemajú objektívnu možnosť, ako to zistiť.

Porucha alebo nevyhovujúci stav vykurovacích telies, dymovodov a komínov sa na Slovensku v minulom roku podpísal pod 677 požiarov. Vyhorenie sadzí tvorilo viac ako polovicu – 376.

Viac sa dočítate v aktuálnom vydaní Piešťanského týždňa.
0 Shares

Najnovšie správy

S veľkou bolesťou v srdci nám naša čitateľka z Piešťan poslala smútočné oznámenie o skone jej milovaného manžela a otca…
  • 28.01.2023, 08:00
  • Kultúra a spoločnosť / Piešťanský týždeň / Piešťany
nedeľa, 29. januára 2023
Meniny má Gašpar, zajtra Ema