Na Valentína otvoria most zaľúbených

  • Spravodajstvo
  • 13. februára 2012, 09:12
  • Autor:V. Dusíková

PIEŠŤANY – Piešťanci síce nemajú ani Marínu, ani zaľúbeného Sládkoviča, na počesť ktorých si v Banskej Štiavnici zamykajú svoju lásku zaľúbenci z celého sveta. Zato máme hotel Eden, pred ktorým stojí mostík. A ten sa 14. februára popoludní stane Mostom zaľúbených. Svoju lásku si tu počas slávnostného ceremoniálu zamknú aj známe slovenské dvojice – Elena Podzámska s Matejom Chrenom, Zuzana Haasová a Nikol Weiterová s partnermi.

„Pôvodne sme chceli zavolať Rytmusa a Daru Rolins, ale tí majú pracovné povinnosti v Prahe,“ povedala nám Drahomíra Moretová zo sekretariátu primátora mesta Piešťany. „Dlho sme hľadali niekoho, kto nám dokáže zohnať zámky. Až sa to podarilo Milošovi Nezbedovi, zámky mu prinesú v pondelok z Nemecka. Budú rôznofarebné, predávať by ich mali v kaviarni hotela Eden. Každý zaľúbený si na ne môže napísať alebo dať napísať svoje meno alebo iniciálky farbou, ktorá odoláva poveternostným podmienkam,“ dodala Moretová.

Slávnosť otvorenia Mostu zaľúbených sa začne v utorok 14. februára o 14.00 h. Mostík otvorí primátor mesta Piešťany Remo Cicutto spolu s generálnym riaditeľom spoločnosti Azet Milanom Dubcom. Do spoločnej akcie sa pripojil aj hotel Magnólia.

„Pozývame všetky zamilované páry, ktoré si chcú zamknúť svoju lásku do Piešťan. Možno to bude inšpirácia aj pre mladomanželov, ktorí sa môžu pri svojom zámku na mostíku aj odfotografovať,“ pozvala na akciu, ktorú bude sprevádzať tanec, hudba aj pohostenie D. Moretová.   
0 Shares

Najnovšie správy

S veľkou bolesťou v srdci nám naša čitateľka z Piešťan poslala smútočné oznámenie o skone jej milovaného manžela a otca…
  • 28.01.2023, 08:00
  • Kultúra a spoločnosť / Piešťanský týždeň / Piešťany
Dnes je sobota 28. januára. Tento deň je Európskym dňom ochrany osobných údajov, Medzinárodným dňom mobilizácie proti jadrovej vojne a…
  • 27.01.2023, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
nedeľa, 29. januára 2023
Meniny má Gašpar, zajtra Ema