Kniha týždňa: Spasiteľ (Jo Nesbo)

  • Kultúra a spoločnosť
  • 13. februára 2012, 08:28
  • Autor:mg

Zorientovať sa v množstve ponúkaných titulov súčasného knižného trhu je niekedy veľmi náročné. V spolupráci s kníhkupectvom Bene Libri vám pomôžeme vybrať si ten najzaujímavejší v rubrike Kniha týždňa. Priaznivcom kvalitných detektívok dávame do pozornosti nový román nórskeho autora Jo Nesba – Spasiteľ z vydavateľstva Ikar.

Jo Nesbo sa preslávil sériou kriminálnych románov v hlavnej úlohe s Harrym Holem, ktorými nadchol kritiku aj čitateľov.  Jeho knihy boli preložené do niekoľkých jazykov a získali mnoho ocenení. V súčasnosti ho v Európe považujú za jedného z najlepších autorov kriminálnych románov.

V mrazivý decembrový večer sa na námestí v centre Osla zhromaždili ľudia, aby si vypočuli vianočný koncert. Do hudby zaznie výstrel a divák v uniforme Armády spásy sa mŕtvy zrúti na zem. Inšpektor Harry Hole sa púšťa do pátrania po páchateľovi bez tváre. Nemá svedkov, vražednú zbraň ani motív. Keď vrah na druhý deň ráno zistí, že zabil nesprávneho muža, začnú sa Harrymu problémy…

Vrelo odporúčam tento nekonvenčne napísaný triler s temnou a mrazivou atmosférou. Podobne ako ostatné knihy z pera Jo Nesba aj novinka Spasiteľ vám utkvie v mysli.

Uvedený knižný titul si môžete zakúpiť v Kníhkupectve TK Libri, Winterova 31(bývalý Mliečny bar), 921 01 Piešťany. 

Tel: 033/7730541

www.tklibri.com
0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je sobota 2. marca. Tento deň je Svetovým dňom modlitieb žien. Meniny má Anežka.
  • 02.03.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Pieskoviská v Piešťanoch sa pomaly pripravujú na nájazdy malých návštevníkov. Zašpinenému a vyfúkanému piesku po zime odzvonilo a bol nahradený…
  • 01.03.2024, 00:01
  • Piešťany / Spravodajstvo
pondelok, 4. marca 2024
Meniny má Kazimír, zajtra Fridrich