Žiadať o dotáciu môžete do 15. februára

  • Spravodajstvo
  • 10. februára 2012, 08:18
  • Autor:IP

PIEŠŤANY – I tento rok piešťanský parlament schválil v rozpočte financie na dotácie pre právnické a fyzické osoby, podnikateľov. Pre šesť oblastí vyhradili poslanci finančné prostriedky vo výške 19 916 eur. Záujemcovia o peniaze z mestskej kasy môžu podať žiadosť do 15. februára.

„Každá žiadosť prechádza kontrolou na referáte financií. Či žiadatelia uviedli predmet činnosti, či sú všetky prílohy, uvedená výška dotácie. Ak žiadosť nie je úplná, referát pošle výzvu na doplnenie. Kedysi sa stávalo, že neboli úplné informácie a komisie, ktoré dotácie odporúčali, mali problémy. Do tisíc eur udeľuje financie primátor. Prihliada na informácie od komisií. Nestáva sa, že by zmenil sumu či poradie u žiadateľov. Nad tisíc eur dotácie odporúča mestská rada a schvaľuje zastupiteľstvo,“ povedala prednostka radnice Denisa Bartošová.

V roku 2011 medzi dotáciami boli zahrnuté aj financie na letnú prevádzku kúpaliska Eva, a to vo výške 49-tisíc eur. Z tejto sumy pólisti minuli 46 181 a mestu vrátili 2818. Okrem nich poskytnutú dotáciu vrátil zbor Coro Laudamus, a to v hodnote 200 eur. Financie boli určené na podujatie Vianočné impresie, ktoré vzhľadom na neúčasť ďalších partnerov zbor neusporiadal. Celkový počet žiadateľov, ktorí dostali minulý rok financie, bol šesťdesiatpäť. Najviac ich bolo v oblasti telovýchova a šport, záujmová umelecká činnosť a kultúra.
0 Shares

Najnovšie správy

Január sa končí a s posledným najchladnejším mesiacom roka prichádzajú niekedy až horúce chvíle odovzdávania polročných vysvedčení. Prajeme drobčekom, väčším…
  • 31.01.2023, 09:18
  • Piešťanský týždeň / Mladí dnes / Spravodajstvo
Dnes je utorok 31. januára. V Piešťanoch sa 31. januára 1920 narodila baletná umelkyňa a zakladateľka tanečného školstva a Hudobnej…
  • 30.01.2023, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
utorok, 31. januára 2023
Meniny má Emil, zajtra Tatiana