Okrem lásky k príprave jedla ich spája škola

  • Kultúra a spoločnosť
  • 9. februára 2012, 08:51
  • Autor:A. Rebrová

PIEŠŤANY – Vraví sa, že zo všetkých lások je najúprimnejšia láska k jedlu. Nesklame, nezahýba a neodvráva. Práve takáto láska stojí za úspechmi študentov odborov kuchár a cukrár na Strednej odbornej škole obchodu a služieb (SOŠOaS) v Piešťanoch. Pri rozhovore s Adriánom Rybanským (20), Michalom Hanšutom (18), Erikou Petrášovou (18) a Luciou Žažovou (18) si uvedomíte, že vo svojom živote sa našli. Majú svoj sen a idú si za ním. Všetkých okrem lásky k príprave gastronomických skvostov spája jedna domovská škola.

Na úspechy svojich študentov je hrdá aj riaditeľka SOŠOaS Anna Zálešáková, podľa ktorej na súťažiach triumfujú najmä študenti učebných odborov. „Predsa len majú viac praxe. Pre dieťa je lepšie, keď sa rozhodne pre učebný odbor. Získa oveľa viac praktických zručností, za tri roky má v rukách výučný list a maturitu si môže urobiť aj popri zamestnaní,“ povedala A. Zálešáková. Odporúča skôr učebné odbory ako študijné.

S ocenenými študentami sme sa rozprávali o ich snoch, plánoch  a názoroch na prípravu jedla. Článok nájdete v aktuálnom vydaní Piešťanského týždňa. 

0 Shares

Najnovšie správy

Téma „piešťanského aquaparku“ bude pre piešťanských politických populistov zrejme večná. V predchádzajúcom týždni sa pri nej pristavil i regionálny politik,…
  • 08.02.2023, 23:16
  • Piešťany / Spravodajstvo
štvrtok, 9. februára 2023
Meniny má Zoja, zajtra Zdenko