Megaprojekt na Sĺňave za 70 miliónov eur

  • Spravodajstvo
  • 9. februára 2012, 08:33
  • Autor:Ján Karásek

PIEŠŤANY – V okolí Piešťan akoby sa roztrhlo vrece s megaprojektami. Na Banke, v susedstve s pripravovanou výstavbou Beethovenovej aleje (PT 4/2012) plánujú projekt Bana Thermal, ktorý by sa mal rozkladať na menšej ploche, zato finančné náklady dosiahnu obdobnú výšku – 70 miliónov eur.

Kým areál Beethovenovej aleje zaberie 30 hektárov, Bana Thermal sa má rozprestierať na viac ako šiestich hektároch. Investorom je akciová spoločnosť Immocap, ktorá developuje aj polyfunkčný komplex Centrál v Bratislave s dominantnou, takmer stometrovou vežou.

Víziou projektu Bana Thermal je výstavba areálu ponúkajúceho zákazníkom a turistom komfort kvalitného hotela s wellness & leisure, vodnými plochami, bazénmi, saunovým svetom, reštauráciami, kongresovými priestormi, vonkajšími atrakciami, mestskú pláž, ako aj nákupnú zónu. Hotel má spájať priestor na voľnočasové aktivity a oddych pre celú rodinu s priestorom pre firmy a podnikateľov. Projekt majú postaviť na ľavom brehu rieky Váh, v časti niekdajšieho kúpaliska Sĺňava. Podľa investora veľkou pridanou hodnotou je tiež termálna voda nachádzajúca sa priamo ma pozemku.

Viac o megaprojekte sa dočítate v aktuálnom vydaní Piešťanského týždňa.

0 Shares

Najnovšie správy

V obmedzenej prevádzke bola už niekoľko týždňov, no od stredy 1. februára bude zrušená úplne. Pobočku Slovenskej pošty na Staničnej…
  • 02.02.2023, 00:01
  • Piešťany / Spravodajstvo
Dnes je štvrtok 2. februára. Tento deň je Svetovým dňom zasväteného života a Svetovým dňom mokradí. Meniny má Erik, Erika.
  • 01.02.2023, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
štvrtok, 2. februára 2023
Meniny má Tatiana, zajtra Erik, Erika