Lukáš Lacko si zahrá finále!

  • Šport / Tenis
  • 5. februára 2012, 15:35
  • Autor:šg

ZÁHREB/PIEŠŤANY – Mužská slovenská tenisová jednotka, Lukáš Lacko, pokračuje na turnaji ATP v Záhrebe vo výborných výkonoch. V sobotu Lukáš zdolal aj šiesteho nasadeného Bagdatisa z Cypru 7:5, 7:6 a po prvý raz v kariére si zahrá vo finále na hlavnom okruhu ATP.

Tenista TK Kúpele Piešťany sa stretne v nedeľu o 16. hodine vo finále s Rusom Južným, s ktorým má z doterajších zápasov negatívnu bilanciu.  Semifinálový duel zverenca Mateja Liptáka opäť sledoval aj jeho otec Ladislav:  „Dnes to bol skvelý zápas z oboch strán. Luky mal navrch vo výmenách a oproti doterajším súperom hral rýchlejšie, čím si vytváral tlak. Pozitívne v Lukášovej hre bolo, že za stavu 1:4 v druhom sete neupustil od svojej taktiky, neustále si vytváral tlak a nekompromisne zakončoval výmeny. Dôležité bolo, že za stavu 2:4 si,  aj keď s ťažkosťami, udržal svoje podanie. Po vynikajúcich returnoch sa vrátil do setu a pri svojom podaní vyrovnal na 4:4. Baghdatis často servoval rýchlosťou cez 210 km/h, ale Lukáš zvládol returny aj dlhé výmeny. Práve vďaka tomu uspel aj v tajbrejku druhého setu,“ zhodnotil Lukášov výkon jeho otec.

0 Shares

Najnovšie správy

S veľkou bolesťou v srdci nám naša čitateľka z Piešťan poslala smútočné oznámenie o skone jej milovaného manžela a otca…
  • 28.01.2023, 08:00
  • Kultúra a spoločnosť / Piešťanský týždeň / Piešťany
nedeľa, 29. januára 2023
Meniny má Gašpar, zajtra Ema