Najkrajšia Marilyn je z Piešťan

  • Kultúra a spoločnosť
  • 3. februára 2012, 16:08
  • Autor:ar/foto: ed

PIEŠŤANY – Študenti odborových predmetov zo Strednej školy obchodu a služieb na Mojmírovej ulici úspešne reprezentujú Piešťany na viacerých slovenských i svetových súťažiach. Na súťaži Hair Cup 2012, ktorá prebiehala 3. februára v bratislavskej Inchebe, postúpila študentka odboru kaderník Simona Sigetová s účesovou kreáciou Marilyn Monroe do Belgicka.

Na súťaži Hair Cup 2012 zastupovali svoju alma mater kaderníčky Andrea Zemková, Dominika Jašová a Simona Sigetová v kategóriách Hair ryšavý chalan, Hair Geisha a Skills Slovakia. Práve Simona so svojou účesovou kreáciou inšpirovanou hollywoodskou divou Marilyn Monroe vyhrala národné kolo vo svojej kategórii a postúpila na EUROSKILLS. 
EuroSkills je medzinárodná súťaž v oblasti zručností organizovaná v niektorom z členských štátov WorldSkills. Súťaž podporuje povolania, zameravia sa na profesionálny výkon stoviek talentov, vybraných v národných kolách. 

Študentky odboru kaderník vytvárali účesové kreácie pod dohľadom majsterky a učiteľky odborných predmetov Oľgy Kusej. Pri tvorbe účesov sa inšpirovali históriou i vlastnou fantáziou. S kamerou sme ich navštívili na skúške, kde dolaďovali posledné úpravy. Tradičný make-up gejšy skúšali až po našej návšteve.
((myvideo:1))
Viac sa dočítate v pripravovanom vydaní Piešťanského týždňa.
0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je štvrtok 2. februára. Tento deň je Svetovým dňom zasväteného života a Svetovým dňom mokradí. Meniny má Erik, Erika.
  • 01.02.2023, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
V obmedzenej prevádzke bola už niekoľko týždňov, no od stredy 1. februára bude zrušená úplne. Pobočku Slovenskej pošty na Staničnej…
  • 02.02.2023, 00:01
  • Piešťany / Spravodajstvo
štvrtok, 2. februára 2023
Meniny má Tatiana, zajtra Erik, Erika