Internetová ekomapa sa rozšíri o Trnavský kraj

  • Spravodajstvo
  • 30. januára 2012, 08:30
  • Autor:TS

TRNAVA – Kam odovzdať pokazenú práčku? Kde sa zdravo najeme a kde nakúpime bio potraviny? Kadiaľ vedie cyklotrasa? Kde sú v prírode pekné a chránené miesta? Čo s nepotrebným šatstvom? Na tieto a mnoho ďalších otázok odpovie občanom Trnavského kraja interaktívna on-line mapa zelených miest, Eko-mapa.

Projekt Eko-mapa uverejnený na www.eko-mapa.sk koordinuje Centrum environmentálnej a etickej výchovy Živica v spolupráci s Trnavským samosprávnym krajom. Zelené body do Eko-mapy hľadajú priamo v teréne študenti desiatich stredných škôl v rámci projektu „Školy tvoria Eko-mapu“. Od roku 2010 existuje Eko-mapa Bratislavského aj Trenčianskeho kraja. Občania a návštevníci týchto krajov majú už na Eko-mape 588 tipov na zelenší život a on-line mapa má tisíce návštevníkov.  

Eko-mapa Trnavského kraja má slúžiť verejnosti a práve verejnosť sa môže podieľať na jej tvorbe. Máte svoj obľúbený bioobchod či navštevujete užitočný bazár? Poznáte organizáciu venujúcu sa environmentálnym otázkam alebo malú biofarmu? Viete o čistej studničke v lese, peknom náučnom chodníku? Máte nápad, ako obohatiť eko-mapu? Dajte nám o tom vedieť na eko-mapa@zivica.sk do 15. marca 2012! Vaše dobré tipy a nápady budú publikované na Eko-mape, pomôžu ľuďom a inšpirujú mnohých k eko-alternatívam. 

Eko-mapu a viac informácií nájdete na www.eko-mapa.sk.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je utorok 31. januára. V Piešťanoch sa 31. januára 1920 narodila baletná umelkyňa a zakladateľka tanečného školstva a Hudobnej…
  • 30.01.2023, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je pondelok 30. januára. V Piešťanoch sa 30. januára 1911 narodil akademický sochár Valér Vavro. Meniny má Ema.
  • 29.01.2023, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
utorok, 31. januára 2023
Meniny má Emil, zajtra Tatiana