Simančíková sa predstaví aj vo finále!

  • Šport / Ostatné športy
  • 28. januára 2012, 09:28
  • Autor:Š. Gregorička

SHEFFIELD/PIEŠŤANY – Na tohtoročných majstrovstvách Európy v krasokorčuľovaní mužov a žien v anglickom Sheffielde je Slovensko zastúpené iba 16-ročnou Piešťankou Monikou Simančíkovou. Zverenkyňa trénera Vladimíra Dvojnikova si však pri vo svojej premiére na seniorských ME počína výborne. Najprv sa prebojovala do hlavnej súťaže z kvalifikácia a v piatok si v krátkom programe zabezpečila účasť v sobotňajšom finále, ktoré sa začína o 18.30 h.

Simančíková obsadila vo včerajšom  krátkom programe súťaže žien 14. priečku, keď za svoju jazdu dostala 46,39 bodu. Týmto výkonom prekonala o viac než pol bodu svoje doterajšie osobné maximum. Monika však predviedla vydarený krátky program. Ten vyhrala so 63,22 bodmi trojnásobná majsterka Európy Caroline Kostnerová z Talianska. Na ďalších medailových pozíciách sú pred voľnou jazdou Kiira Korpiová (Fín.) 61,80, a Xenia Makarovová (Rus.) 57,55.

0 Shares

Najnovšie správy

Téma „piešťanského aquaparku“ bude pre piešťanských politických populistov zrejme večná. V predchádzajúcom týždni sa pri nej pristavil i regionálny politik,…
  • 08.02.2023, 23:16
  • Piešťany / Spravodajstvo
štvrtok, 9. februára 2023
Meniny má Zdenko, zajtra Gabriela