Kraj ocenil Piešťancov Kleina a in memoriam Zimančoka

  • Kultúra a spoločnosť
  • 27. januára 2012, 08:39
  • Autor:Peter Uhlík

TRNAVA/PIEŠŤANY – Pri príležitosti 90. výročia vzniku Speváckeho zboru slovenských učiteľov (SZSU) uskutočnil spevokol v trnavskej katedrále svätého Jána Krstiteľa jeden z jubilejných koncertov. Na podujatí ocenil predseda Trnavského samosprávneho kraja (TTSK) Tibor Mikuš šiestich bývalých členov spevokolu, medzi ktorými boli dvaja Piešťanci.

Slávnostný program SZSU dirigoval Štefan Sedlický. Šiesti bývalí členovia kolektívu, ktorí pochádzajú z Trnavského kraja, si prevzali za svoje dlhoročné pôsobenie v spevokole ocenenie. Medzi nimi boli i dvaja Piešťanci – Ivan  Klein a Pavol Zimančok, ktorý tragicky zahynul v máji 2011. Obaja boli viac ako štyri desaťročia členmi zboru so sídlom v Trenčianskych Tepliciach, kam pravidelne cestovali za nácvikmi, aby potom absolvovali stovky koncertov na Slovensku i vo svete. Nemalou zásluhou sa pričinili o úspechy spevokolu na súťažiach v Českej republike, Anglicku, Grécku, Švajčiarsku, Kanade, USA či Japonsku. Predseda TTSK Tibor Mikuš im za „kultúrnu reprezentáciu kraja“ udelil pamätnú medailu. Za Pavla Zimančoka prevzala ocenenie in memoriam jeho manželka.

0 Shares

Najnovšie správy

Téma „piešťanského aquaparku“ bude pre piešťanských politických populistov zrejme večná. V predchádzajúcom týždni sa pri nej pristavil i regionálny politik,…
  • 08.02.2023, 23:16
  • Piešťany / Spravodajstvo
streda, 8. februára 2023
Meniny má Zoja, zajtra Zdenko