Tancovali aj v maskách na vozíčkoch

  • Spravodajstvo / Región
  • 26. januára 2012, 09:57
  • Autor:vd

VRBOVÉ – Vrbovčania už niekoľko rokov navštevujú svoj Mestský spoločenský klub, no karneval pre integrované deti tu mali po prvýkrát. Pre osemnásť dospelých, a predsa detí na invalidných vozíkoch s ťažkými diagnózami, no s chuťou žiť a zabávať sa, pripravil popoludnie plné smiechu, tanca, radosti študent evanjelického lýcea, Dušan Sabo. Výdatnou pomocníčkou mu bola predsedníčka Slovenského zväzu telesne postihnutých vo Vrbovom Edita Pekarovičová.

O dobrú zábavu, hojné pohostenie sa postarali aj Dušanove kamarátky, mamičky detí a členky spomínaného zväzu. „Prišli sem vozíčkari z Vrbového aj priľahlých obcí,“ povedala nám Edita Pekarovičová, matka Danky, ktorá dokáže maľovať nohami.  Výtvarné vzdelanie získala vďaka obetavosti piešťanskej učiteľky Jany Rojíkovej zo Základnej umeleckej školy. V stredu 25. januára sa vo Vrbovom hostili z peňazí Európskej únie, pretože Dušan Sabo uspel v projekte KomPrix, ktorý podporuje aj takéto aktivity. „Toto je lekárka a ja som jej sestrička, a keďže sa zaoberáme srdcovocievnymi ochoreniami, máme tu aj svojho plyšového pacienta,“ predstavila sa nám dvojica maskovaných zdravotníčiek na karnevale a stisla na hrudi plyšáka miesto, kde sa mu rozsvietilo červené srdiečko. Chvíľu intenzívne svietilo a potom zhaslo. Oveľa dlhšie svietili nad Vrbovým lampióny šťastia. Niesli k oblohe tajné i vypovedané želania ľudí, ktorí sa aj napriek ťažkému životu dokážu radovať.
((myvideo:1))

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je pondelok 30. januára. V Piešťanoch sa 30. januára 1911 narodil akademický sochár Valér Vavro. Meniny má Ema.
  • 29.01.2023, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je utorok 31. januára. V Piešťanoch sa 31. januára 1920 narodila baletná umelkyňa a zakladateľka tanečného školstva a Hudobnej…
  • 30.01.2023, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
utorok, 31. januára 2023
Meniny má Emil, zajtra Tatiana