Neuveriteľný zápas v Piešťanoch

• 25. januára 2012, 00:43
  • Autor:P. Jurák

PIEŠŤANY – Hokejisti Detvy pricestovali v utorok 24. januára do Piešťan, aby odohrali ďalší zápas 1. hokejovej ligy. Povzbudení víťazstvom nad prvým mužstvom tabuľky – Bardejovom, chceli aj v Piešťanoch naplno zabodovať.

Tento zámer sa im postupne začal aj napĺňať, keď z mála príležitostí vyťažili, najskôr v prvej tretine gól a v druhej pridali dokonca dva. Piešťany boli jednoznačne lepším mužstvom, často sa dostávali pred bránku hostí, no dobre chytajúceho brankára Detvy neprekonali. V tretej tretine pokračoval tlak Piešťan, vytúžené góly však neprichádzali. Zdalo sa, že zápas skončí krutých 0:3, no v posledných sekundách sa začalo na ľade neuveriteľné divadlo. Piešťanom sa v priebehu 94 sekúnd podarilo dať tri góly, a tým si dokázali vynútiť predĺženie, v ktorom nakoniec strelili aj štvrtý víťazný gól.
Piešťany vyhrali jednoznačne aj na strely na bránku, v pomere 59:23.
Zápas Piešťany – Detva tak skončil 4:3.

Góly:
08:14 DTV 0:1 Juraj Rehuš, 20:54 DTV 0:2 Ladislav Paciga (51 Ivan Zorvan), 27:16 DTV 0:3 Adrián Mačkovič (Ladislav Paciga, Milan Čanky), 58:21 PIS 1:3 Jakub Ručkay (Miroslav Pupák, Tomáš Bokroš), 59:13 PIS 2:3 Jozef Haring (Ján Románek), 59:55 PIS 3:3 Marek Mertel (Ján Románek), 64:18 PIS 4:3 Marek Mertel (Ján Románek)
Zostava ŠHK 37 Piešťany:
Jozef Ondrejka, 20:54 Adam Fumač – Juraj Ďurkech, Tomáš Bokroš, Branislav Jánoš, Marek Mertel, Miroslav Pupák – Vladimír Urban, Adrián Kolník, Ján Románek, Michal Peško, Jozef Haring – Antonín Hruška, Tibor Schneider, Martin Chylo, Matej Mišura, Jakub Ručkay – Marko Filip, Andrej Mrázik, Marek Lisoň, Oliver Ďuriš, Martin Klčo