Doprajte si pôžitok zo saunovania v pohodlí domova

  • Nezaradené
  • 25. januára 2012, 13:51
  • Autor:Zuzana Hlúchová

Predstavte si, že prídete domov vyčerpaný po náročnom dni v práci, deti chcú pomôcť s domácimi úlohami a váš byt vyzerá ako po bombardovaní. To posledné, na čo máte večer chuť, je vystrčiť päty z domu. Vaše telo si jednoducho žiada poriadny relax. Dožičte mu ho kedykoľvek v podobe domáceho saunovania v infrasaune.

Domáca sauna už nie je žiadny luxus pre horných desaťtisíc. Luxusný je však pôžitok z jej využívania. Infrasauna predstavuje ekvivalent ku klasickému saunovaniu. Ľudské telo sa prehrieva pomocou prenosu tepla infražiarením, ktorého tepelná zložka má liečivé účinky. V infrasaune sa neprehrieva iba povrch tela, teplo preniká aj do hĺbky tkanív, a tak je účinok výraznejší. Navyše používanie sauny pomáha pri zlepšovaní imunity.

Relax pre každého

Nespornou výhodou tohto typu sáun je nižšia teplota vzduchu v infrakabíne, ktorá sa pohybuje okolo 50 °C. Práve preto ju môžu využívať aj ľudia, ktorým zo zdravotných dôvodov nevyhovuje klasické saunovanie. Veľkým pozitívom je aj nenáročná neinvazívna inštalácia bez výrazných stavebných zásahov a jednoduchá obsluha.

Zhrňme si, čo potrebujete vedieť pred samotnou kúpou. Chcete sa saunovaniu oddávať individuálne či vo dvojici? Máte radi ticho či si najlepšie oddýchnete pri tónoch relaxačnej hudby? Chcete saunu zo smrekového dreva, borovice či topoľa? Koľko chcete investovať?

Nenechajte sa nalákať na lacné materiály, nekvalitné prevedenia a neoverených predajcov. Domáca sauna je investícia na pár rokov, preto si jej kúpu dobre premyslite a nechajte si poradiť od odborníkov. V obchodnom dome DOMOSS nájdete širokú ponuku modelov v bezkonkurenčných cenách už od 749 €. Ak sa nechcete spoliehať len na obrázky v katalógu, saunu Lanzarotte 2 značky Hyundai si môžete prezrieť na vlastné oči v predajni sanity na prízemí budovy.

Vyberať si môžete zo sáun pre jednu, dve či dokonca tri osoby. Niektoré sú vybavené dokonca CD prehrávačom s rádiom. Čo sa týka materiálového prevedenia, exkluzivitu predstavuje kanadská borovica – Hemlock, ktorú využíva Hyundai pri výrobe infrasáun. Tento špeciálny druh rastie na severozápade Ameriky a svojimi vlastnosťami predstavuje saunový ideál. Má jemnú štruktúru bez uzlov a živice, pôsobením tepla sa nedeformuje a je imúnny voči šíreniu mikroorganizmov.

Pri kúpe sauny nenechávajte nič na náhodu – kompromisy odložte bokom. A tá najdôležitejšia rada na záver: aby ste boli so svojou saunou spokojní, vaše kroky by mali smerovať do špecializovanej predajne, kde vám poradia skúsení odborníci.
0 Shares

Najnovšie správy

Pieskoviská v Piešťanoch sa pomaly pripravujú na nájazdy malých návštevníkov. Zašpinenému a vyfúkanému piesku po zime odzvonilo a bol nahradený…
  • 01.03.2024, 00:01
  • Piešťany / Spravodajstvo
Dnes je sobota 2. marca. Tento deň je Svetovým dňom modlitieb žien. Meniny má Anežka.
  • 02.03.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
pondelok, 4. marca 2024
Meniny má Kazimír, zajtra Fridrich