E. M. Photography: Spomienka na leto

  • Blogy
  • 20. januára 2012, 09:03
  • Autor:EM Photography

Piešťanci Erik „Eriino“ Ďuriš a Marek „Švaco“ Švančara sa rozhodli zužitkovať svoje niekoľkoročné skúsenosti z oblasti fotografie a v roku 2009 založili projekt E.M.Photography (Erik.Marek.Photography), v rámci ktorého ponúkajú začínajúcim i skúsenejším fotografom cenné rady pri vytváraní kreatívnych fotografií. Na webe Piešťanského týždňa vám budú prinášať v jednotlivých epizódach nielen rady, ale i rozhovory so zaujímavými ľuďmi z oblasti fotografie či rôzne fotoreporty. Napriek tomu, že je január, na zimu to veru nevyzerá. Zaspomínajte si spolu s nami na leto, keď sme sa vybrali fotiť do terénu.

Počas minulého leta pršalo v kuse asi dva týždne. Dosť som sa doma nudil. Čakal som na stredoformát, ktorý mi ešte stále neprišiel z opravy. Tak som sa rozhodol vyrobiť si veľkoformátovú pinholu (cca 24×27 cm). V jeden osudový deň prestalo konečne pršať. Zavolal som Erikovi, či nepôjdeme niekam len tak fotiť a hlavne odtestovať a vychytať muchy na pinhole. Vybrali sme sa teda na Bezovec, kde stáli pri ceste veľké lopúchy. A práve tie sa stali obeťou veľkoformátu. 
Na tomto mieste sme si toho veľa pofotili a vybrali sme sa pozrieť "farmu" na ceste na Bezovec z Piešťan. Tu sa Erik vyfotil o dušu a ja som tiež niečo cvakol na analóg. 
A zmysel tohto článku? Podľa mňa vás mohol aspoň trošku inšpirovať a možno je to aj začiatok fototipu, uvidíme.

Švaco 

Viac fotografií a tipov na fotenie nájdete www.emphotography.eu

0 Shares

Najnovšie správy

Piešťanským atlétom z klubu Funny athletics sa na halových majstrovstvách Západoslovenského atletického zväzu, ktoré sa konali v sobotu 21. januára…
  • 05.02.2023, 00:02
  • atletika / Školy / Piešťany / Šport
nedeľa, 5. februára 2023
Meniny má Agáta, zajtra Dorota