Poslednou zastávkou projektu Comenius je piešťanská hotelka

  • Kultúra a spoločnosť
  • 19. januára 2012, 12:54
  • Autor:IP/ar

PIEŠŤANY – Hotelová akadémia Ľudovíta Wintera sa stala miestom stretnutia škôl, študentov a pedagógov, ktorí sa zapojili do multilaterálneho projektu Comenius. Od 19. januára až do 24. januára pripravili koordinátori program pre návštevníkov, ktorý bude obsahovať rôzne predvádzacie akcie a výlety do okolia Piešťan. Výsledkom stretnutia zástupcov škôl v našom meste bude predstavenie kuchárskej knihy a gastronomického slovníka.

Do projektu Comenius sa zapojili školy z Českej republiky, Slovenska, Francúzska, Poľska, Turecka a Bulharska. Spoločným mottom spolupráce týchto škôl je „Hospitality is our priority“ – Našou prioritou je pohostinnosť. Hlavným dôvodom medzinárodnej spolupráce medzi školami bolo ukázať študentom hotelových škôl kultúrne rozdiely v hotelierstve, diskutovať o službách, kuchyni a národných nápojoch. 

Dvojročnú spoluprácu medzi školami ukončia práve v Piešťanoch a výsledkom bude dokončenie kuchárskej knihy regionálnych jedál niekoľkých krajín a tiež predstavenie gastronomického slovníka. 

Pozrite si krátky záznam z uvítacieho stretnutia študentov a pedagógov v Piešťanoch, ktorý bol najmä na ľudovú nôtu. 

((myvideo:1))

Viac sa dočítate v novom vydaní Piešťanského týždňa.
0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je pondelok 6. februára. Tento deň je Svetovým dňom bez mobilu. Meniny má Dorota.
  • 05.02.2023, 22:25
  • Dobré ráno, Piešťany!
Piešťanským atlétom z klubu Funny athletics sa na halových majstrovstvách Západoslovenského atletického zväzu, ktoré sa konali v sobotu 21. januára…
  • 05.02.2023, 00:02
  • atletika / Školy / Piešťany / Šport
pondelok, 6. februára 2023
Meniny má Dorota, zajtra Vanda