Nová tenisová hala má vyrásť na Hlbokej

  • Spravodajstvo
  • 19. januára 2012, 08:13
  • Autor:Igor Paulech

PIEŠŤANY – Radnica vydala koncom minulého roku stavebné povolenie na realizáciu – výstavbu tenisovej haly na Hlbokej ulici. Stavba by mala vyrásť v zadnej časti areálu HS Centra a umožniť jeho celoročnú prevádzku. Stavať by sa podľa povolenia malo začať do dvoch rokov, inak stratí svoju platnosť.

Celý projekt investora – firmy Stasin – pripravovali počas minulého roku. Tomu predchádzali rôzne štúdie prevádzky areálu a po príprave realizačného projektu boli vydané územné a stavebné povolenia. „Momentálne rokujeme ohľadom zabezpečenia financií na výstavbu tenisovej haly. Sme odkázaní na úverové zdroje. Výstavba by mala stáť 400 až 500-tisíc eur. Určite by sme sa radi pustili do prác čo najskôr. Celý projekt je však finančne veľmi náročná a dlhodobá záležitosť. Po tom, čo dotiahneme veci ohľadom financovania, začneme. Neviem, kedy to bude, nerád by som predbiehal,“ povedal Peter Habán, konateľ spoločnosti Stasin. 

V novopostavenej hale by sa mali nachádzať dva tenisové dvorce, ktoré sa však budú dať upraviť pre potreby aj iných športových akcií. Okrem toho tu pribudne bar s recepciou, skladové priestory, šatne a sprchy pre mužov a ženy, toalety a technická miestnosť. Podľa P. Habána by stavebný ruch nemal ohroziť ani obmedziť fungovanie areálu.
0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je sobota 28. januára. Tento deň je Európskym dňom ochrany osobných údajov, Medzinárodným dňom mobilizácie proti jadrovej vojne a…
  • 27.01.2023, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
S veľkou bolesťou v srdci nám naša čitateľka z Piešťan poslala smútočné oznámenie o skone jej milovaného manžela a otca…
  • 28.01.2023, 08:00
  • Kultúra a spoločnosť / Piešťanský týždeň / Piešťany
nedeľa, 29. januára 2023
Meniny má Gašpar, zajtra Ema